Siyasette rüştünü ispatlamış Yozgat’ta 18 yıldır Mali Müşavirlik ve bağımsız denetçilik yaparak iş hayatında örnek bir insan olan Yıldırım, İlçe İlçe, kasaba kasaba, köy köy, mahalle mahalle gezerek yapacağı çalışmalarını anlattı.

Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye Büyük Millet Meclisinde Yozgat’ı hep erkek Milletvekilleri temsil etti. Bugüne kadar aday adayı olan kadınlar daha önce hiç aday gösterilmedi. Partinin kuruluşundan bugüne kadar birçok kademesinde görev yapan Sibel Yıldırım, Cumhuriyet tarihinde ilk kez Yozgat’ın kadın Milletvekili olmaya hazırlanıyor. Gerek STK’lar gerekse vatandaşlar Yozgat’tan bir kadın milletvekilinin Meclis’te yer almasını istiyor.

AK Parti tarafından her seçim döneminde yapılan temayül yoklamalarında Sibel Yıldırım’ın ismi hep ön plana çıktı. Teşkilatlar tarafından da sevilen bir isim olan Yıldırım, yapılan temayül yoklamalarında partililerinde desteğini gördü.

Ak Parti’nin kuruluşundan bu tarafa görev alan, milletvekili aday adaylığının yanı sıra son yapılan il başkanlığı seçiminde Yozgat’ın en güçlü isimlerinden bir tanesi olan Sibel Yıldırım, hizmet yolculuğunda ben de varım diyen kadın milletvekili aday adaylarından.

Sibel Yıldırım, aday adaylığı sürecinde ilçeleri ziyaret ederek, teşkilat mensupları ile istişare toplantıları düzenledi. Teşkilatların yakın ilgi ve alakası ile karşılanan Yıldırım, Yozgat’a hizmet etmek gibi kutlu bir niyetle yola çıktığını belirterek, milletvekili adaylığının belirlenmesi ve 24 Haziran’a uzanan seçimlerinin hayırlı bir şekilde neticelenmesi temennisinde bulundu.