Yıkım Başladı

Yozgat Belediyesi tarafından hazırlanan yeni sebze hali ve çevresi düzenleme çalışmalarının ilk etabının hayata geçirilmesine yönelik yıkım çalışmalarına başlanıldı.
Yayınlanma tarihi: 24 Ağustos 2015, Pazartesi günü, saat: 13:57

Yozgat Belediyesi tarafından hazırlanan yeni sebze hali ve çevresi düzenleme çalışmalarının ilk etabının hayata geçirilmesine yönelik yıkım çalışmalarına başlanıldı.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, hazırlanan projenin 4 etapda tamamlanacağını belirterek tamamını yıkıp uygulamaya koyabileceklerini, ancak esnafı mağdur edilmemesi amacıyla etaplar halinde projenin sonuçlandırılmasının uygun bulunduğunu söyledi. Başkan Arslan daha önce sağlık ocağı olarak kullanılan bina ile birlikte aşevinin bulunduğu sıra dükkanlar ve düğün salonunun yıkılıp, yerine sebze halinin yapılacağını belirterek "Maalesef Yozgat'taplansız yapılaşmanın beraberinde kullanışsız işe yaramayan, sorunlu yapıların inşa edilmesine neden olmuş. Bunları yıkmadan Yozgat'ta bir düzenleme şansımız yok. Sebze hali artık kullanışsız hale gelmiştir. Yıkılan bölüme yeniden sebze hali yapılacak, esnafımız daha rahat bu alanda çalışabilecektir."dedi.

Bşakan Arslan, daha sonra Belediye Hizmet Binasının yıkılıp ikinci etap projenin uygulamaya konulacağını, ardından mevcut otoparkın bulunduğu üçüncü etap, Bankalar Caddesinde ki kesimde de dördüncü etap çalışmalarının uygulamaya konularak modern ve kullanışlı bir düzenlemenin hizmete sunulacağını anlattı. 

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan "Tarihi Büyük Cami nedeniyle hazırlanan proje Anıtlar Yüksek Kurulunun talepleri doğrultusunda yapıldı. Proje onaya gönderildi. Onaydan geldikten sonra yıkım yapılan bölgelerde çalışmalara başlanacaktır." şeklinde konuştu.

Etiketler: yozgat   sebze hali   yıkım   proje   kazım arslan   belediye  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki