Tuzkaya Mahallesi’nde 20 yıl önce temeli atılan, kaba inşaatı dikilen, müteahhitin iflası sonucunda yarım kalan binanın Yozgat Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirildi.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, “Yıllardır Tuzkaya mahallemizde bir çirkinlik anıtı olarak duran ve kötü maksatlı kullanılan bir inşaatın daha yıkımını yaptık ve inşallah kısa sürede çocuklarımız için bir sosyal alan haline getireceğiz” dedi. 

Yozgat'ta 90'lı yıllarda başlayan kooperatifçilik furyasıyla Tuzkaya Mahallesi'ne temeli atılan ve kaba inşaatı dikilen apartman dairesi müteahhittin iflası neticesinde yarım kaldığını kaydeden Başkan Arslan, aradan yaklaşık 20 yıl geçmesine rağmen apartmanın ana beton iskelesinin kaldığını ve inşaatın tamamlanamadığını anımsattı.

Önceki gün Yozgat Belediyesi ekipleri çürük ve metruk iskelet inşaatı yıkımını gerçekleştirirken Başkanı Arslan'da çalışmayı yerinde inceledi.

Başkan Arslan, “Geçen onca süreye rağmen ne bina tamamlanabilmiş, ne de yıkılabilmişti. Tuzkaya Mahallesi sakinleri çirkinlik abidesi binanın hem çürük olup tehlike saçtığını, hem de madde bağımlılarının burayı mesken tuttuğunu belirtmesine rağmen bina yıkılamadı. Yozgat'ın güzelliklerini sözde yaparak yok ettiler, bizde yıkarak güzelleştireceğiz. Burası kanayan bir yaraydı ” dedi.

Başkan Arslan yıkılan alanı çocukların kullanabileceği sosyal bir mekan haline getireceklerini de söyledi. Tuzkaya Mahallesi sakinleri de Başkan Arslan'a teşekkür ederek, “Yıllardır dokunulamayana dokundunuz, bizi bu dertten kurtardınız” diye konuştular.