Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve teknik yetkililerin de içerisinde bulunduğu Yüksek Hızlı Tren, Ankara istasyonundan sabah 8.00 hareket ederek 13.30'da Sivas'a ulaştı.

Yüksek Hızlı Tren, Ankara'dan hareket ettikten sonra, saat 11.35'de, Yozgat Divanlı İstasyonundan geçmişti.

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve genel müdür yardımcılarının da bulunduğu treni Sivas'ta, Vali Salih Ayhan ve diğer yetkililer karşıladı. Ayhan, burada yaptığı açıklamada, Sivas'ın çok heyecanlı, güzel bir günü yaşadığını söyledi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımının en kısa zamanda hizmete gireceğini belirten Ayhan, "Bugün de onun en önemli somut göstergesini görmüş olduk." dedi.

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun nezdinde projeye emek verenlere teşekkür eden Vali Ayhan, "Sivas'ı yarınlara da taşıyacak olan Yüksek Hızlı Tren, halkımızın heyecanla beklediği ve çok önemsediği büyük bir yatırım. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere gayret gösteren herkese minnettarız" diye konuştu.

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ise heyecan verici bir gün yaşadıklarını dile getirdi. "Yılların emeğini, meyvesini bugün görmüş olduk." diyen Uygun, Ankara'dan test amacıyla yola çıkan trenin Kırıkkale ve Yozgat'tan geçerek Sivas'a ulaştığını aktardı.