Çayıralan belediyesinin tertiplediği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, beraberinde Fuat Dilek ve Mustafa Bıdıl ile Çayıralan'a gelen Yeşilçam'ın usta sinema oyuncusu İhsan Gedik, sergilediği oyun ile hem çocukları eğlendirdi, hem de onlara ders verdi.
                
Çayıralan Belediye Kültür Merkezi'nde sahne alan usta Yeşilçam oyuncusu Gedik, gösteri öncesi çocuklara hitaben yaptığı konuşmada “ben okuyamadım. Sizler okuyun” şeklinde mesaj verdi.

“Renkli Dünyalar” isimli müzikli danslı çocuk oyunu öncesinde Fuat Dilek'in sunduğu sihirbazlık gösterileri tüm katılımcıların pür dikkat izlemesine yol açarken, Dilek gösterdiği sihirbazlık gösterilerinin aslında el çabukluğu ve göz yanılmasından ibaret olduğunu ve gösterileri nasıl yaptığını tüm izleyenlere tek tek anlattı. 

Tiyatro gösterisinde usta oyuncu İhsan Gedik, Yaşlı Baloncu rolünde, Fuat Dilek afacan ve yaramaz öğrenci rolünde, Mustafa Bıdıl ise başarılı, çalışkan ancak fakirlikten okuyamayan öğrenci rolünde sahne aldılar.
                
Gösteriler sonrasında Çayıralan Haber Gazetesinin sorularını yanıtlayan usta sinema oyuncusu İhsan Gedik, 1942 yılında Samsun ili Bafra ilçesi doğumlu olduğunu, küçük yaşta ailesi ile birlikte İstanbul'a göç ettiğini ve çok meraklı olduğu sinema ile tesadüfen tanışma fırsatı bulduğunu aktarırken, Yardımcı adam rollerinin aranan oyuncularından olan sanatçı daha çok Yılmaz Güney ve Cüneyt Arkın filmlerinde mafya tetikçisi, kötü adam rolleriyle sivrildiğini, 1960'lı yılların sonu ve 1970'li yıllarda en çok iş yapan oyunculardan olduğunu dile getirdi. Sanatçı sonraki zamanlarda da bazı Tv yapımlarında rol aldığını aktardı.

Usta oyuncu şimdilerde ise çıkartmış olduğu "Dünden bu güne İhsan Gedik" isimli kitabını satarak ve şehir şehir dolaşıp, okul tiyatroları gösterileriyle ayakta duruyor. Ünlü sinema oyuncusu İhsan Gedik'in "Kara Murat", "Maskeli Beşler", "Battal Gazinin İntikamı", "Belanın Kralı", "Alın Yazısı" gibi 600 ün üzerinde sinema filminde kötü adam rolünde görev aldığı öğrenildi.