Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Yeşilay Yozgat Şubesi, İl Sağlık Müdürlüğü sağlık çalışanları ve öğrenciler tarafından Yimpaş’tan başlayarak, Meydana kadar başlayan bir yürüyüş gerçekleştirildi. 

Yeşilay Yozgat Şubesi, 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında, zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklarla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Akif Karaarslan da katıldı. 

Yozgat Yeşilay Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, "Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Yozgat' ta çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Hep birlikte el ele vererek gençlerimizi bu zararlı alışkanlıklardan korumak ve tertemiz bir gençlik için çalışmak hepimizin görevidir" dedi. 

Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ise yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Yeşilay Haftası nedeniyle yurt genelinde etkinlikler yapılıyor. Yeşilay’a katılarak sağlıklı, bağımlılıktan uzak pırıl pırıl bir gençlik olarak sizi kutluyorum. Bu yürüyüşle bizde varız, biz de mücadele veriyoruz mesajını tüm halkımıza iletmiş bulunuyoruz. Sigara, alkol ve uyuşturucuyla mücadele ediyoruz. İl genelinde çalışmaları Sayın valimiz adına ben yürütüyorum. Daha sağlıklı olabilmenin çalışmaları ve çabası içerisindeyiz. Değerli öğrencilerimiz Yeşilay’ın pankartlarını taşıdılar, Türk Bayrağımızı taşıdılar. Hepsine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.