14-20 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilmekte olan Kutlu Doğum Haftası faaliyetleri çerçevesinde Bozok Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin kuzeyinde oluşturulan bölgede "Yeşil Üniversite, Yeşil Kampüs" temasıyla fidan dikimi etkinliği yapıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanlarının yanı sıra Akademik, İdari personeller ve öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen fidan dikiminde 300 kadar fidan toprakla buluşturuldu.

Doğal güzelliklerimizin günden güne tahrip edildiği bu zamanda, küresel ısınmadan iklim değişikliğine kadar her türlü çevre sorununun çözümüne katkı sağlamak, ülkemizin orman varlığını arttırmak ve gelecek nesillerin daha güzel ve daha sağlıklı yaşayacakları ortamlar oluşturabilmek için Hatıra Ormanı’na yeni fidanlar dikmeye devam edeceklerini dile getiren üniversite öğrencileri, Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) " Kıyamet kopmaya başladığında birinizin elinde bir ağaç fidanı bulunsa, kıyamet kopmadan onu dikmeye gücü yeterse hemen diksin" hadisi şerifin işaretiyle fidan dikimde bulunduklarını ifade ettiler.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Saçmacı yaptığı açıklamada, "Sevgili Peygamberimizin hayatı boyunca tüm canlılara, özellikle de insanlara karşı daima merhametli olmayı; her türlü şiddet, acımasızlık ve kaba davranışlardan uzak durmayı öğütlemiş ve davranışlarıyla bizzat bunu ortaya koymuştur. Gerçekleştirilen fidan dikimi de bu rahmet, sevgi ve şefkatin bir parçasıdır. Hafta dolayısıyla emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.