Yerli Malı Dışarıya Bağımlılığımızı Azaltacaktır

Şimşek, 'Tutum, yatırım ve yerli malların tercih edilmesi, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren aileden başlayarak öğretilmesi gereken önemli ve gerekli bir olgudur.'
Yayınlanma tarihi: 15 Aralık 2015, Salı günü, saat: 12:08

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek,  Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın kimliğini, dilini, tarih bilincini, binlerce yıllık geleneklerini kaybetmeden mevcut milli kaynakları savurganlığa gitmeden kullanması, dışarıya bağımlılığımızı azaltacak ve kazançlarımızı ülkemiz için yatırımlarda kullanmanın yolunu açacak, Türkiye’nin bağımsız geleceği için önemli bir katkı sağlayacaktır” dedi.

Her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında yerli tüketimin bilinçli olarak artması amacıyla Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını kutladıklarını belirten Başkan Şimşek şunları kaydetti; “Tutum, yatırım ve yerli malların tercih edilmesi, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren aileden başlayarak öğretilmesi gereken önemli ve gerekli bir olgudur.  Ancak bu noktada yalnızca çocuklarımızın değil, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın bu özel ve önemli haftayı bilmesi ve farkındalık içinde olması gerekmektedir.

Vatandaşlarımızın kimliğini, dilini, tarih bilincini, binlerce yıllık geleneklerini kaybetmeden mevcut milli kaynakları savurganlığa gitmeden kullanması, dışarıya bağımlılığımızı azaltacak ve kazançlarımızı ülkemiz için yatırımlarda kullanmanın yolunu açacak, Türkiye’nin bağımsız geleceği için önemli bir katkı sağlayacaktır. Elimizden geldiği ölçüde Türk Malı kullanmalıyız. Yabancı ülkelere para akışını önlemede, Türk Malı kullanmanın yatırımcılarımızın yatırımlarını ülkemize yapmasının ülke ekonomimiz ve gelişimimiz için önemi büyüktür. Yatırım fırsatlarının verimli kullanılması, ülkemizde her zaman üretim miktarı ve istihdam sayısının artmasına, ekonomik göstergelerin yükselmesine olanak verecektir. Bu duygu ve düşüncelerle milli kaynakların işletilmesi, yerli fabrikalar kurulması, temel tüketim maddelerini öz kaynaklardan karşılanması temennisi ile Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını en içten dileklerimle kutlarım.”

Etiketler: ahmet şimşek   sorgun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki