Yerköy'e Hayvan Barınağı Şart

Yerköy'lü hayvansever işadamı Galip Gençoğlu, yolda bulduğu 27 yavru köpeğe sahip çıkarak örnek oldu.
Yayınlanma tarihi: 30 Haziran 2016, Perşembe günü, saat: 09:48

Yerköy’de hayvanseverliği ile tanınan Galip Gençoğlu, yol üzerinde 27 adet henüz yavru olan köpeğe sahip çıkarak, veterinere götürüp iğnelerini yaptırarak ardından da köpek barınağına bıraktı.

YAVRU KÖPEKLERİ OTOMOBİLİNE ALDI
Hayvansever Galip Gençoğlu; Yerköy Mezbahanesi önünde ve İlçenin değişik bölgelerinde sahipleri tarafından hergün onlarca yavru köpek bırakılıyor. Özelliklede çarşı merkezine bırakılan yavru köpekler yiyecekten ziyade su bulamıyor ve çoğu susuzluktan perişan oluyor. Bu köpekleri besleyemeyeceksek neden bunu o masum hayvanlara yapıyoruz. Ben bunun insanlık adına yakışmadığını düşünüyorum. Bende kendi evimde bakabildiğim kadar hayvana sahip olmaya çalışıyorum. Yer bulamadığım hayvanları ise aracımla Yozgat veya Kırşehir de bulunan barınaklara teslim ediyorum.

"YERKÖY'E HAYVAN BARINAĞI ŞART"
Gençoğlu, "Ben bunu yapanların insanlıktan yoksun olduğunu düşünüyorum. İnsanlar bakamadığı köpekleri sokağa atmakla birlikte eziyet etmekte, kulağını, bacağını, kuyruğunu kesmekte. Yerköy'de bunun önüne geçebilmemiz için Hayvan Barınağı şart. Ben kendi barınağımda yaklaşık 10-15 köpek besliyorum ama yetkililerimiz bu sese kulak verip, en çok ihtiyacı olan Yerköy'e hayvan barınağını kurarlarsa hem hayvanlarımız bu eziyetlerden kurtulur." diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki