Yerköy'de iftarlıklar evlere bırakılıyor

Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi ve bakıma muhtaç yaşlının olduğu yaklaşık 300 ailenin evine iftar yemeği bırakıldığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 26 Haziran 2015, Cuma günü, saat: 06:57

Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi ve bakıma muhtaç yaşlının olduğu yaklaşık 300 ailenin evine iftar yemeği bırakıldığını söyledi.

Kaymakam Nevzat Şengök yaptığı açıklamada, vatandaşların ihtiyaçlarını doğru tespit edip ona göre yardım yapmak gerektiğini belirtti. Şengök, "Devletimizin SYDV aracılığıyla sağladığı imkanları ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırmak için vakıf personellerimizle birlikte titizlikle çalışıyoruz. SYDV personellerinin ve mahalle muhtarlarının çalışmaları sonucu ilçe genelinde fakir ve yardıma muhtaç ailelerinin tespitini yapmıştık. Bu kapsamda her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan yardımı olarak vakıfta dosyası bulunan ihtiyaç sahibi ailelere, gıda yardımında bulunuyoruz." dedi.

Sosyal devlet olma anlayışının gereği olarak devletin yardıma muhtaç insanına sahip çıktığını söyleyen Şengök, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aş evi personelimiz tarafından hazırlanan bu sıcak yemekleri araçlarımızla iftara az bir zaman kala vatandaşlarımızın evlerine götürmekteyiz. Vatandaşlarımızın evine her zaman olduğu gibi Ramazan ayında da sıcak iftar yemeği girmesinden dolayı çok mutluyuz. " ifadelerini kullandı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yapılan açıklamada ise aş evine makbuz karşılığı kurban eti, adaklık, zekat, fitre gibi bağışların alındığı belirtildi.

Etiketler: yerköy   ramazan   iftar   nevzat şengök  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki