Yerköy Zabıtasından Hatalı Parka Ceza

Yerköy Belediyesi Zabıta Ekipleri hatalı araç parklarının önlenebilmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 01:25

Yerköy Belediyesi Zabıta Ekipleri hatalı araç parklarının önlenebilmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Fotoğraf makinesi ile gezen ekipler özellikle kaldırımlara park eden araçlara cezai işlem uyguluyor. Ekipler hatalı parkın yanı sıra kaldırım işgali konusunda da esnafları sıkı denetime çekiyor.

Yayaların en çok şikâyet ettiği konulardan bir tanesi olan kaldırımlara park eden araçlar Zabıtaların gözünden kaçmıyor. Yerköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İlçe Trafik Komisyonu’nun trafiğe kapalı alanlar ve kaldırımlarla ilgili kararı ve Zabıta Talimatnamesinin 62. maddesine göre hatalı araç parklarına ceza yazıyor. Uygulama kapsamında Belediye sınırları içinde kontrollere çıkan ekipler hatalı park etmiş araçların fotoğrafını çekiyor. Aracın plakasının açıkça görüldüğü fotoğraflar üst yazı ile Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilerek plakaların adresleri isteniyor. Daha sonra cezai işlem uygulanarak araç sahiplerine tebliğ ediliyor. Yetkililer uygulama kapsamında fotoğrafları çekilen araçların sahiplerinin hiçbir itiraz hakkının kalmadığını belirtirken, sürücülere kaldırımlara park etmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Cadde ve sokaklarda uygunsuz parkların hem kötü görüntü oluşturduğunu hem de kaldırımlara zarar verdiğini söyleyen mahalle sakinleri Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu ve mesai yapan personele duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki