Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası Açıldı

Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü; Vali Abdulkadir Yazıcı, Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ve Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz'in katılımıyla açıldı.
Yayınlanma tarihi: 12 Mayıs 2015, Salı günü, saat: 06:25

Törende konuşan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, açılışı  yapılan  Emniyet Müdürlüğü ile  ilçenin kimlikli ve modern bir binaya kavuştuğunu belirterek  halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Yazıcı, "Bugün Yerköy ilçemiz hem estetik hem de güzel bir binaya kavuşuyor. Öncelikle bu binanın oluşmasında, bu ve buna benzer eserlerin oluşmasında emeği geçen Adalet Eski Bakanı Sayın Bekir Bozdağ ve şuan aramızda olamayan Osman Güneş bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Anadolu’nun kavşak noktasında bulunan Yerköy’ümüzün bu modern emniyet müdürlüğü binasıyla daha da bir güzellik kazanacağına inanıyorum "dedi.
 
Yerköy'ün Sıcak Su Potansiyeli En İyi Şekilde Değerlendirilecek
Valilik olarak, Yerköy ilçemize ciddi programların düşünüldüğünü ifade eden Vali Yazıcı konuşmasına " Özellikle burada Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından sıcak suyun çıktığı düzlüğün yanında bulunan dağa 200 bin civarında ağaç dikimini sağladık. O dağların etekleri üzerinde yer alan kamu arazisinin bazı tahsislerini kaldırarak ilimizin doğal kaynağı olan sıcak suyu değerlendirmeyi düşünüyoruz. Bunun için Kalkınma Bakanlığımıza müracaat ettik ve fizibilite çalışması sonlandırıldı. İnşallah umuyorum ki ileriki yıllarda Ankara’nın Kızılcahamam’ı gibi bir tesis silsilesi bu mıntıkada yer alacaktır. Özellikle hızlı trenin de ulaşmasıyla Yozgat’ın batı uçbeyi konumunda ki Yerköy’ümüz çok güzel bir hale bürünecektir. Daha müreffeh daha güzel ve her gün daha da bir kalkınmış Yerköy’de, hareketli insanların bulunduğu, maddi ve manevi varlıklarını her zaman sürekli bir şeklide artan ölçü de geliştiren bir Yerköy de yaşamak üzere hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum "şeklinde devam etti.
 
İlçelerimiz Modern Emniyet Binalarına Kavuşuyor
İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar da yaptığı konuşmada İl Emniyet Müdürlüğünün rutin çalışmalarının yanı sıra yapmış oldukları sosyal projeler hakkında bilgiler verirken," Sarıkaya ve Yenifakılı ilçelerimizde yeni hizmet binalarımızın yapımına başlanıldı. Sorgun, Kadışehri ve Saraykent ilçelerimizde de yeni hizmet binaları için arsa tahsisi işlemleri tamamlanmış olup proje çalışmalarına başlanılmıştır. Ayrıca il ve ilçelerimize gönderilen 27 adet araçta hizmete sunulmuştur. Yine MOBESE konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Tüm bu çalışmalarda bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.
 
Polis Merkezi Amirliği Müjdesi
Açılışta konuşan Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz, Yerköy halkına ilçe merkezine de bir adet Polis Merkezi Amirliğinin yapılacağı müjdesini vererek, “Emniyet Teşkilatımız gerçekten 170 yıldır hukukun üstünlüğü ilkesinin hayata geçirilmesinde, insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin açılmasında ülkemizin sosyal, ekonomik kalkınmasının devam ettirilebilmesinde çok büyük katkılarda bulundu ve gerçekten de bulunmaya da devam ediyor” dedi.


Lekesiz, “Memnuniyetle belirtmek isterim ki üç yüz bine yaklaşan personeliyle emniyet teşkilatımız dünyanın gidiş hattının farkındadır. Dünyanın ne yöne gittiğini, ulusal düzeyde gelişmeler olduğunu yakından takip edip gelecek yönetimi diye bileceğimiz bir anlayışla emniyet teşkilatı ülkemizin daha güçlü ve müreffeh bir geleceğe yürüye bilmesi için üzerine düşen sorumluluğu layığı ile yerine getirmeye tüm personeli ile çalışmaktadır. Trafikten, terörle mücadeleye kadar, çocuklarımızı zehirlemeye çalışan uyuşturucu tacirlerinden, organize suç şebekelerine kadar bunların hepsini yakından takip edip gereğini yapmaktadır. Ülkemizdeki huzuru, esenliği, güvenliği, asayişi, doğrudan veya dolaylı etkileyen tüm değişkenler emniyet teşkilatımız tarafından takip edilmekte, analiz edilmekte, bunların bugüne ve yarınlara nasıl yansıyacağı ilişkin çalışmalar yapılmakta ve insanımızın daha huzur ve güven ortamında yaşaya bilmesi için 24 saat esasına dayalı olarak emniyet teşkilatı üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışmaktadır” diye konuştu.
 
Emniyet Olmazsa Hiçbir Şeyin Kıymeti Olmaz
Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ise yaptığı konuşmada emniyet ve güvenliğin önemine dikkat çekerek; Bugün Yerköy’ümüzde, sizin yetiştirdiğiniz değerli evladımız ülkemizin en önemli kurumlarından birinin, emniyet birimimizin başındaki kişi olarak Emniyet Genel Müdürümüzle beraber ilçe emniyet binamızı hizmete açıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Emniyet her şeyin başıdır. Emniyet olmazsa hiçbir şeyin kıymeti olmaz. Türkiye’nin hemen yanı başında 4 yıldır devam eden bir iç savaş var. Orada dünyanın en zengini olsanız bir kıymeti var mı? Orada kendinizi koruma şansınız yok. Onun için güvenlik olmazsa, huzur olmasa, barış olmazsa, istikrar olmasa insanın sahip olduğu haklarında, hürriyetinde, imkânlarında bir kıymeti yoktur. Eğer bugün bir Türkiye’de huzur içerisinde yaşıyorsak, güvenlik içerisinde yaşıyorsak, barış içerisinde yaşıyorsak elbette Türkiye’de siyasi iktidarın görevi büyük ama bir o kadar güvenlik birimlerimizin, emniyet teşkilatımızın, askeriyemizin ve istihbarat örgütlerimizin fedakârca yaptıkları görevlerin de kıymeti büyüktür. Bu vesile ile bir kez daha vatanı milleti devleti ve bayrağı için şehit düşmüş polis ve askerlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum.  Bu binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum "dedi.
 
Konuşmaların ardından bünyesinde çalışma ofislerinin yanı sıra toplantı salonu, konferans salonu, kafeterya, fitness salonu, yemek salonu gibi mekânların olan modern binanın açılış kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.
 
Törene, Yazıcı, Bozdağ ve Lekesiz'in yanı sıra Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler: yerköy   emniyet   bina   açılış   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki