Yerel esnafına sahip çık

Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından “Yerel esnafına sahip çık” projesi başlatıldı.
Yayınlanma tarihi: 17 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 09:25

Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş, ilçede büyük marketlerin hızla çoğaldığını, bunun sonucunda da küçük esnafın zor günler geçirdiğini söyledi.

Globalleşen Dünya ve daralan ekonominin tüm dünyada olduğu Türkiye’de de kendisini hissettirdiğini vurgulayana Aktaş “Globalleşme, ulusal mağazacılığı ve internet alışverişini beraberinde getirmiş ve bu uygulama yerel esnafımıza büyük darbeler vurmuştur ve vurmaya devam etmektedir. Ulusal mağazalar ve internet alışverişi ile rekabet etme şansı dahi olmayan benim esnafım, ‘büyük balık küçük balığı yutar’ hesabı her geçen gün kan kaybetmekte, erimekte ve bitmek üzeredir. İşte tam bu noktada, en çok özveri halkımıza düşmektedir. Aslında imkanı olduğu halde başka memlekete göç etmeyerek, kendi memleketinde hizmet etmeye çalışan, memleketlisini yanında istihdam ederek ona iş ve aş veren, düğünlerimizde bizimle halay çeken, cenazemizde bizimle ağlayan, bir çoğumuzun akraba, arkadaş, dost olduğu yerel esnafımıza sahip çıkmalıyız. Ulusal mağazalardan ve internetten peşin parayla alışveriş yapıp, yerel esnafa gelince veresiye alışveriş yaptığınızı bildiği halde bunu size yansıtmayan, sizden güler yüzünü esirgemeyen, kimi akrabanız, kimi arkadaşınız ve kimi dostunuz olan yerel esnafınıza sahip çıkmak bizlerin görevidir” dedi.

Aktaş, kampanya kapsamında tüm esnafları tek tek dolaşacaklarını, vatandaşlara da yerel esnaftan alış veriş yapmaları konusunda broşürlerle, düzenlenecek toplantılarla, gerekirse yüz yüze görüşerek tavsiyelerde buluşacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler: sorgun   mehmet aktaş  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki