Yenifakılı'da danışmanlık eğitimi verildi

Yozgat'ın Yenifakılı ilçesinde düzenlenen 'Proje Danışmanlığı Eğitimi' tamamlandı.
Yayınlanma tarihi: 04 Nisan 2015, Cumartesi günü, saat: 09:07

Yenifakılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Çete tarafından koordine edilen eğitim çalışması Adem Karacabay Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Bozok Üniversitesi'nden Doç. Dr. Mustafa Böyükata, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Pandır ve Öğretim Görevlisi Cemal Çelik gönüllü olarak çalışmada görev aldı, ilçe merkezi ve köylerinde görev yapan 35 civarında öğretmen de çalışmalara katılıp, bilgilerini tazeledi. Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata, ''Her geçen gün yeni yöntem ve yaklaşımlar hayatımızda daha etkili sonuçlar doğurmaktadır. Sürekli yenilenme ve mesleki donanımımızı artırmayı zorunlu kılmaktadır. İlçelerde görev yapan ve yöre bazında eğitimin kalitesini artırmaya çalışan yöneticiler, yetkilerinden öte sorumluluklarıyla örtüşen eylemler gerçekleştirmelidir. Proje Tabanlı Düşünmek günümüzde daha da elzem bir hale gelmiştir. Tekniklerini ve ilgili kavramları daha iyi kavramalıyız. Proje yaklaşımlarında stratejik bir plan ortaya çıkartılarak daha faydalı ve kullanışlı sonuçlar üretilebilir. Öğretmenlerimizin öğrenci projelerinde, öğrenci projelerinde rehberlik yapmalıdırlar. İş yüklerini öğrencilerin üstlenmesine özen göstermelidirler. Öğretmenlerin danışmanlık yapması beklenmelidir. Öğrenci proje faaliyetleri bir yarış olarak algılanmamalıdır. Proje faaliyetleri ile öğrencilerin sorumluluk ve duyarlılık bilinci kazanmaları sağlanmalıdır. Bilimsel düşünme ve ekip bilinci becerileri kazandırmalıyız. Ortak fikir üretmeye yatkınlıklarını artırmalıyız'' dedi.

Yenifakılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Çete ise, ''Eğitim ilçemiz ve öğretmenlerimiz için çok faydalı oldu. Daha önce Doç. Dr. Mustafa Böyükata öncülüğünde Yozgat’ta düzenlenen eğitime katılan öğretmenlerimiz olmuştu. Devamında da ilçemizden TÜBİTAK programlarına proje başvurusu gerçekleştirildi. Olumlu sonuçlar aldık ve ilerde de hem sayı olarak hem de kalite olarak ilçemizden daha fazla proje üretilmesini ümit ediyoruz'' diye konuştu.

Etkinliğe katılan öğretmenlere katılım belgelerinin dağıtıldı. Yenifakılı Belediye Başkanı Yalçın Karadavut, belge dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, ''Doç. Dr. Mustafa Böyükata hocamızı uzun süredir tanırım. Kendisini ilçemizde görmekten mutluluk duydum. Yöremizde eğitimin güçlendirilmesi ve niteliğinin daha da artırılması benimde çok önemsediğim konuların başındadır. O sebeple bu toplantıyı çok anlamlı buluyorum. Devam ettirilmesinde ve faydalı yansımalarının ortaya çıkmasında bu emeklerin yeri büyüktür. Katkı veren herkese teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı. 
Seyfi Çelikkaya

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki