Yenifakılı ilçesindeki açılışlara Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yenifakılı Kaymakamı Mustan Barış İşler, Yenifakılı Belediye Başkanı Yalçın Karadavut, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Yenifakılı da ilk önce bünyesinde Laboratuvar Ünitesi, Diş Ünitesi ve 3 Aile Hekimliği Birimi bulunan 10 yataklı Devlet Hastanesi açılışı gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Yozgat Belediyesi Mehter Takımı gösteri ile devam etti.

Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Akif Karaaslan yaptığı açılış konuşmasında Halk Sağlığı Müdürlüğünün ilimiz genelinde yaptığı faaliyetler ve açılışı yapılan devlet hastanesi hakkında bilgiler verdi.  Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül ve Yenifakılı Kaymakamı Mustan Barış İşler ise yaptıkları konuşmalarda açılan hastanenin ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Yenifakılı Halkına Modern Hastane Hayırlı Olsun
Vali Abdulkadir Yazıcı törende yaptığı konuşmada Yenifakılı halkının hizmetin en güzeline ve en iyisine layık olduklarını belirterek; ”İlçemizde birçok alanda yatırımlar oldu. Bugün de bu yatırımların en önemlisi olan devlet hastanemizin açılışı için burada toplandık. İnşallah bu hastanemiz insanların şifa bulduğu, sonuna kadar güven duyduğu bir hastane olacak ve halkımıza en kaliteli hizmeti sunacaktır. Yenifakılı ilçemiz son dönemlerde aldığı yatırımlar ve hizmetlerle çok farklı havaya büründü.  Bu süreç içerisinde gördüğümüz üzere Yenifakılı kendi ilçelik tarihi itibariyle şuana kadar ki gösterdiği gelişme itibariyle özellikle son yıllarda muhteşem ve muazzam bir gelişmelere sahip oluyor. Yenifakılı her geçen gün daha güzel, daha müreffeh bir hale geliyor. İlçemize kazandırılan bütün eserlerin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Sağlıkta Önemli Yatırımlara İmza Attık
Açılışını yapmakta olduğumuz Yenifakılı Devlet Hastanemizin, Yenifakılı’mıza, bölgede yaşayan bütün insanlarımıza hayırlı olması temennisiyle konuşmasına başlayan Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ konuşmasının devamında; “ Sağlık konusunda ülkemizde son yıllarda gerçekten büyük değişimler yaşandı. Sağlık her şeyin başıysa, o zaman büyük bir değeri de hak ediyor, yatırımı da hak ediyor dedik ve sağlıkta reform niteliğinde çalışmalara imza attık. Türkiye sağlık reformuyla bugün dünyada parmakla gösterilen sağlık alanında örnek alınan bir ülke haline geldi. Bugün burada hastanemizin açılışını yaparken diğer yandan da Yozgat’ın geneline hizmet verecek olan Mobil Kanser Tarama aracı ki şuanda yanımızda duruyor. Yozgat’ın tamamına hizmet verecek göğüs kanseri, rahim ağzı kanseri ve bağırsak kanseri konusunda tarama yapacak. Erken teşhisin tedavide ne kadar önemli olduğunu bilenler bunun Yozgat için çok büyük bir hizmet olduğunu da takdir edecektir. Ayrıca Mobil Diş Tarama Aracıda bugün burada hizmete giriyor. Bunlar okullarda ve mevsimlik çalışan yerlerde diş taraması yapacak. Böylelikle neslimizin diş sağlığı bakımından da sağlıklı gelişmesine çok büyük katkı sağlayacaktır. Yozgat’ın geneline hizmet edecek her iki mobil aracın da Yozgat’ımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hastanemizin planlanmasından tamamlanmasına kadar geçen süre içerisinde emeği geçen Sağlık Bakanımıza, ilimiz Valisi Sayın Abdulkadir Yazıcı başta olmak üzere Halk Sağlığı İl Müdürlüğümüz ve diğer sağlık çalışanlarımıza, emeği geçen her bir kişiye ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
 
Şehit Cuma Karadavut İmam Hatip Ortaokulu Eğitim Öğretime Başladı
Yenifakılı Devlet Hastanesi açılışı sonrasında,  8 derslikli Şehit Cuma Karadavut İmam Hatip Ortaokulunun da açılış kurdelesi kesildi. Okul bahçesinde yapılan açılış töreni sonrasında Vali Abdulkadir Yazıcı ve Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti.