Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen törenle hizmete açılan Bozok Üniversitesi, Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yenidoğan Ünitesi’nde hasta kabulüne başlanılarak ilk doğum gerçekleştirildi.

Üniversite Hastanesinde Orhan ve Cemsafa Yılmaz çiftinin 3 kilo 850 gram ağırlığında erkek çocuğu dünyaya geldi. Çocuğa Abdürrahim Alp ismi verildi. 

Tıbbın son teknoloji imkânları ile donatılarak modern bir şekilde dizayn edilen ve bölge halkına hizmet verecek olan Doğum Salonu ve Pediatri Yoğun Bakım servislerinin bulunduğu Yenidoğan ünitesinde 5 uzman hekim ve diğer yardımcı sağlık personeli ile hizmet vereceğini belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selda Seçkin, “Bugün hastanemizde önemli ve mutlu bir güne şahitlik ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından açılışını gerçekleştirdiğimiz Doğum Salonu ve Pediatri Yoğun Bakım servislerinin bulunduğu Yenidoğan ünitesi hastane bünyesinde önemli bir eksikliği giderdi. Doğum Salonu’nda ilk doğumumuz bugün gerçekleşti ve sağlıklı bir erkek bebeğimiz oldu. Anne de gayet sağlıklı. Biz de bu ilki yaşamaktan çok mutluyuz.” dedi.

Doğum Salonu’nun açılması ile normal doğum vakalarını kabul edildiğini ifade eden Prof. Dr. Seçkin “Daha önce sadece sezaryen doğumları gerçekleşiyordu. Şimdi normal doğumları da yapacağız. Yenidoğan Ünitesi’nde de yeni doğan bebeklerin her türlü tedavileri yapılacak. Yozgatlı vatandaşlarımızı hastanemize bekliyoruz. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde Doğum Salonu ve Pediatri Yoğun Bakım servislerinin bulunduğu Yenidoğan ünitesinin açılmasında emeği geçen başta üniversitemiz Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey olmak üzere hastane Başhekimimiz Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’de Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde Doğum Salonu ve Pediatri Yoğun Bakım servislerinin bulunduğu Yenidoğan Ünitesi’nin Yozgat'a ve Üniversiteye hayırlı olmasını temenni etti.