Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle 22 ilin valisi merkeze alınırken, 24 ile yeni vali atandı.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, kararname ile merkeze alınırken, yerine Başbakanlık müşavirliğinden Kemal Yurtnaç atandı.

Kemal Yurtnaç kimdir?
1965 yılında Tokat Merkez'de doğdu. Tokat Namık Kemal İlkokulu ve Tokat İmam Hatip Lisesi'nde orta öğrenimini tamamladı. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. 1988 yılında İçişleri Bakanlığı'nda Şanlıurfa Kaymakam Adayı olarak memuriyete başladı. İngiltere'de bir yıl dil ve mesleki eğitim aldı. Sinop - Dikmen, Bingöl - Solhan, Siirt - Tillo ve Samsun - Ladik Kaymakamlığı yaptı. Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Erzincan ve Denizli'de Vali Yardımcılığı'nda bulundu. Ardından Giresun Vali Yardımcılığı görevini yürüttü.

2006 yılında, İçişleri Bakanlığı'nın çeşitli birimlerinde görev yaptıktan sonra, 2007 yılından 2010 yılına kadar Başbakanlıkta Devlet Bakanları M. Said Yazıcıoğlu ve Faruk Çelik'in danışmanlıklarını yaptı. Bu süre içerisinde, Başbakanlığa bağlı bir kurum olan, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın 3.5 yıl Kurucu Başkanlığı'nı yürüttü. Seçimlerden bu tarafa ise,  Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık emrinde Başkanlık Müşaviri olarak görev yaptı.