Yeni imam hatip okulu göz kamaştıracak

Vali Abdulkadir Yazıcı, Yozgat İmam Hatip Ortaokulu ve Yozgat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 08 Ocak 2016, Cuma günü, saat: 19:48

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat İmam Hatip Ortaokulu ve Yozgat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, matematik dersi işlenen bir sınıfta derse katılarak öğrencilerle birlikte soru çözdü. Yazıcı, öğrencilere hayatta başarılı olmanın kanaat ettiğiniz başarı çıtasını yüksek tutmaktan geçtiğini söyledi.
 
Öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri meslek ve koydukları hedefleri üzerine sohbet eden Vali Yazıcı, İmam Hatip Okullarının önündeki tüm engellerin kaldırıldığına dikkat çekerek; “İmam Hatip öğrencileri istedikleri takdirde üniversitelerin bütün bölümlerine gidebilme imkânına kavuştu. Bu noktada gayretli çalışır, kendinize doğru hedefler belirleyip o doğrultuda hareket ederseniz hedefinize ulaşmamanız herhangi bir sebep yok” dedi.
 
2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete açılan, projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yaptırılan, maliyetini Rönesans firmasının karşıladığı ve müteahhitliğini Metro Mühendisliğin üstlendiği İmam Hatip Okulları bünyesinde 24 derslikli ortaokul, 24 derslikli lise binası ile 300 öğrenci kapasiteli pansiyon binası ve modern bir spor salonu bulunan binaların şehrimize yakışır kimlikli bir bina olduğunu vurguladı.
 
Vali Yazıcı, "İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencilerimiz bu yıl yeni binalarında eğitim ve öğretime başladılar. Binamız son derece modern ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak fiziki altyapıya sahip. Sınıflarımız gayet ferah. İnşallah öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin gayretleriyle başarılı bir eğitim ve öğretim dönemi geçiririz. Bu okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz ülkemizin farklı kademelerinde en güzel şekilde devletine ve milletine hizmet edeceklerine inanıyorum.  Bu vesileyle öğretmen ve öğrencilerimize kolaylıklar diliyorum." diye konuştu.

Vali Abdulkadir Yazıcı, daha sonra tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

Etiketler: abdulkadir yazıcı   imam   hatip   okul   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki