Yozgat Belediyesi atıl duruma düşen ve ihtiyaca cevap veremeyen sebze halini canlandırmak için hazırladığı projeye start verdi. Hafriyat çalışmalarının başladığı yeni hal ve iş merkezi 2017 yılında bitirilmesi hedefleniyor. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, kentin tarihi dokusu ile ticari hayatını bir araya getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Yeni projelerinde Yozgat’ın tarihini anlatan mimarı çalışmalara öncelik verdiklerinin altını çizen Arslan, yeni hal ve iş merkezi binası da tarihi dokuyu öne çıkacağını ifade etti.

Arslan, “Yeni hal ve iş merkezini kısa sürede tamam lamayı amaçlıyoruz. İhale sürecinin ardından çalışmalara başladık. Yüklenici firma hafriyata geçti. Proje 8 milyon 400 bin TL ye mal olacak. Çalışmalarımız şuanda başlamış durumda. Hızlı bir şekilde çalışmalarımızı tamamlayarak Yozgat halkımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi. 
2 bin 400 metrekare alan üzerine gerçekleştirilecek olan sebze hali ve çevresi proje ihalesi 8 milyon 490 bin liraya yapıldığını hatırlatan Arslan, “Halde yıkım işlemlerini tamamlayan inşaatına başlanan bölgede çalışmalar 550 günde tamamlanacak. Hal bölgesi, belediye binasının yeri, otopark ve şehir meydanı ile Bankalar Caddesi etabı şeklinde gerçekleştirilecek. 4 etaplık projenin ihalesi gerçekleştirildi. 550 gün içerisinde tamamlanacak olan sebze hali ve çevresi projesinin yüzde 35’i 2016 yılında yüzde 65’i ise 2017 yılında tamamlanacak” diye konuştu. 

Arslan ayrıca Hükümet konağı önündeki bulunan ve otopark olarak kullanılan alanda da yeraltı otoparkı yapacakları ve yeni hal projesiyle birbirini bütünleştireceğini aktardı.