Yeni Hal Binasında İhale Tamam

Yozgat Belediyesi tarafından hazırlanan yeni sebze hali ve çevresi düzenleme çalışmalarının ihale ayağı da tamamlandı
Yayınlanma tarihi: 05 Nisan 2016, Salı günü, saat: 21:15

Yozgat Belediyesi tarafından yeniden projelendirmesi yapılarak yıkılan 'Sebze Hali' projesinde, yaklaşık 1,5 senedir üzerinde çalışılan Yeni Hal binası yapım işi ihalesi 4 Nisan itibariyle tamamlandı.

Proje kapsamında 2015 yılı Ağustos ayı ortalarında yıkımı gerçekleştirilen sebze hali ve çevre düzenlemesinin hayata geçirilmesindeki en önemli bölümlerinden olan ihale ayağı da tamamlandı.Yaklaşık 7 milyon TL ye mal olacak hal binası ve iş merkezi, haziran 2017 de tamamlanacak. Sebze hali binası görünümüyle de Yozgat'a estetik katacak.

2016 büyük projelerin başlangıç yılı olacak diyen ve insanların huzur ve ferahlik içerisinde yaşadıkları bir şehri oluşturmak için gayret ettiklerini ifade eden Belediye Başkanımız Kazım Arslan, şunları söyledi: "İnsanların Yozgat'a gelmek, Yozgat'ta yaşamak ve Yozgat'ı tercih etmek için sebepleri olması gerekmektedir. Gayretimiz bunu gerçekleştirmek içindir. Derdimiz Yozgat'tır, Yozgat'ın yaşanabilir, imrenilen bir şehir olmasıdır. Bu projemiz de bu hedef doğrultusunda önemli bir köşe taşıdır. Sebze hali kullanışsız bir hale gelmişti. Yıkılan bölüme yeniden sebze hali yapılacak, esnafımız daha rahat bu alanda çalışabilecektir." dedi.

Bşakan Arslan, daha sonra Belediye Hizmet Binasının yıkılıp ikinci etap projenin uygulamaya konulacağını, ardından mevcut otoparkın bulunduğu üçüncü etap, Bankalar Caddesinde ki kesimde de dördüncü etap çalışmalarının uygulamaya konularak modern ve kullanışlı bir düzenlemenin hizmete sunulacağını anlattı. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki