Yozgat Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl içersinde yıkımı gerçekleştirilen Sebze Halinin yerine yapılacak olan Yeni Hal Binası, Kapalı Otopark inşaatı ve çevre düzenlemeleri projelerinde son adımlar atılarak projeye son şekli verildi.

Yaşanabilir bir Yozgat için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarırmız ara vermeden devam ediyor diyen Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, "Bugün, etüt proje ekibimiz ve Ankara'dan gelen misafirlerimizinde katılımları ile daha önce kamuoyuna sunduğumuz Yeni Hal Binası ve Kapalı Otopark inşaat projelerimizin üzerindeki son düzenlemeleri konuştuk. Birçok konuda mutabık kaldık ve yapılması gereken son düzenlemeleri belirledik. Ortak görüşleri alındıktan sonra mimarlarımız projelere son şeklini verdi." dedi.

Başkan Arslan, bu projelerin hayata geçmesi ile birlikte Yozgat'a yakışır eserler ortaya çıkacağına inandığını ifade ederek, "Yeni Hal Binası ve Kapalı Otopark projelerimizin ihalelerini inşallah Şubat ayı içerisinde yapacağız. Projelerimizi kısa bir süre içerisinde tamamlayarak, Yozgat'ın çok önemli iki ihtiyacını daha gidermenin mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız." diye konuştu