Yeni Çeltek'te Geleneksel İftar Yapıldı

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün Sorgun işletmesinde her Ramazan düzenlediği geleneksel iftar buluşmaları bu yıl da devam ediyor. İşletme bahçesindeki iftar yemeği yaklaşık 300 işçinin katılımı gerçekleşti.
Yayınlanma tarihi: 29 Haziran 2015, Pazartesi günü, saat: 07:49

Sorgun İşletmesinde düzenlenen yemeğe Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, Sorgun Kaymakam Vekili Serhat Öcal, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Binbaşı Özgür İpek, Yeni Çeltek Sorgun İşletme Müdürü Halil İbrahim Akyel, Havza Madencilik İşvereni Reşit Alkan, Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Çelebi Altuntaş, Sorgun Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Nurettin Yaşar, Yozgat Şeker Fabrika Müdür Yardımcıları, Sorgun’un ileri gelen esnafları ve maden işçileri katıldı.

Yemek sonrası edilen duaların ardından işçilere hitaben bir konuşma yapan Genel Müdür Dr. Osman Coşkun, tüm işçilerin Ramazan ayını tebrik ederek, bayramlara erişme temenni ve duasında bulundu.

Çoşkun iftar sırasında yaptığı konuşmada “Bizi kırmayıp davetimize icabet ettiğiniz için hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Bu aile hem kendisine hem bu ülkeye hem bu ile hem de bu ilçeye çok önemli katkılar sağlıyor. Bu ailenin ve bu işletmenin sayesinde hem Sorgun’da yaşayan insanlarımız, esnafımız, halkımız daha iyi ekonomik şartlara ulaşıyor hem de ülkemiz yer altındaki madenleri çıkarıp ekonomimize katkı sağlıyor.

Önümüzdeki sezon içerisinde hem yer altında hem de yer üstünde çalışan arkadaşlarımızın öncelikle iş güvenliği ve işçi sağlığına dikkat etmelerini hasleten rica ediyorum. Bunun için bütün arkadaşlarımız hem kendi sağlığının hem de arkadaşının sağlığını ve güvenliğini sağlayacak dikkatte çalışması lazım. Tabi bunun için de bütün arkadaşlarımızın işine huzur içerisinde gelmesi lazım. Biz sizin iş yerinizde huzurlu olabilmesi, maaşınızın zamanında ödenebilmesi için azami gayret gösteriyoruz. Biz sizin için yapılması gereken ne varsa yapıyoruz ama bizim sizden ricamız siz huzurlu ve mutlu olursanız inşallah biz daha başarılı olacağız. Evinde huzurlu olan işinde de huzurlu olur. Özellikle evli olan arkadaşlarımızdan, kardeşlerimizden eşleri ile iyi geçinmelerini, onları hoş tutmalarını rica ediyorum.
Evden çıkarken bütün arkadaşlarımdan rica ediyorum, bu benim size vasiyetim olsun; ‘Niyet ettim Allah rızası için çoluk çocuğumun rızkını kazanmak için çıkıyorum’ diye niyet ettim. Ya Rabbi sen rızkı verensin ancak bize çalışmayı emrettiğin için senin emrine uymak için biz evden çıkıyoruz diye niyet edersek akşama kadar Allah-u Teala bizim yardımcımız olur. Allah-u Teala bir insanın yardımcısı olursa onun önünde kimse duramaz.” şeklinde ifade etti

Coşkun, genel müdür olarak görevlendiği dönemde bakanlığın işletmeyi uzun yıllardır zarar ettiği gerekçesi ile kapatmayı düşündüğünü belirterek; “Hamdolsun büyüklerin duası ile sizlerin duası ile işletmemiz gayet iyi durumda. 2 yıldır da ortaklarına kar payı dağıtıyor, geçmişte olmamış bir durum” diye konuştu.

Etiketler: yeni çeltek   iftar   osman çoşkun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki