Yeni Çeltek İlk ve Ortaokulun Temeli Atıldı

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri girişimleri sonucu Sorgun’da Oral Bektaş İlköğretim Okulu’nun yerine yapılacak olan 20 derslikli Yeni Çeltek ilk ve ortaokulun temeli atıldı.
Yayınlanma tarihi: 28 Eylül 2015, Pazartesi günü, saat: 16:49

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri girişimleri sonucu Sorgun’da Oral Bektaş İlköğretim Okulu’nun yerine yapılacak olan 20 derslikli Yeni Çeltek ilk ve ortaokulun temeli atıldı.
 
Temel atma törenine Vali Abdulkadir Yazıcı, Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Sorgun Kaymakamı Ali Aslantaş, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun ve Sorgunlu vatandaşlar katıldı.

Törende sırasıyla Oral Bektaş İlköğretim Okulu 6. Sınıf öğrencilerinden Merve Şule Büyükyıldırım, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun Kaymakamı Ali Aslantaş, Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal birer konuşma yaparak, okulun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.
 
Bu Okulun Tamamlanmasıyla, Sorgunda İkili Eğitim Veren Okul Kalmayacak
Vali Abdulkadir Yazıcı, törende yaptığı konuşmada Sorgun’un eğitimde yapılan yatırımlarla fiziki anlamda büyük bir değişim geçirdiğini ve bunun sonucu olarak da öğrencilerin sınavlarda büyük başarılar elde ettiğini söyledi. Yazıcı konuşmasına “İnşallah Sorgun İlçemizde temeli attığımız bu okul ile ikili eğitim veren okul kalmayacak. Yani çocuklarımız kendi bünyelerine uygun tarzda normal vaktinde kalkıp okula gidecekler ve normal saatinde evlerine dönecekler. İlçemiz eğitim noktasında bir kalkınma hamlesi içerisinde. Geçen TEOG sınavında Sorgun ilçemizde dört öğrencimiz 120 soruyu tam yaparak Türkiye birincilerinin arasına girdiler. Yine Sorgun’da 126 çocuğumuz Fen Lisesi Sınavlarını kazandı, Sorgun’da on sekiz gencimiz Tıp Fakültesini kazandı, on sekiz öğrencimiz ilahiyatı kazandı ve on altı öğrencimizde Hukuk Fakültesini kazandı. Toplam Sorgun’da 550 gencimiz üniversiteye yerleşti. Devletimiz Yozgat ilimize 7 bin civarında öğretmen vermiş. Bunun da bin elli ’si Sorgun’da hizmet veriyor. 90 bin civarındaki öğrencimizin 16 bini Sorgun’da eğitim görüyor. İlçemizde yüz civarında okulumuz var ve derslik başına düşen 22 öğrenci sayısı ile Türkiye’nin ideal ortalamasına çok yakın bir yerde. Buda ciddi bir başarıdır, ciddi bir yapılaşmadır” şeklinde devam etti.
 
Sorgun’a, 320 Derslikli 20 Adet Okul Binası Yapıldı
Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ ise yaptığı konuşmada Sorgun ilçesinin her alanda olduğu gibi eğitim alanında da büyük yatırımlar aldığını ifade ettiği konuşmasında “Biliyoruz ki en büyük güç bilgidir. Dünyanın dört bir yanında, yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle bilinen ülkeler var ama oralarda huzurun olmadığını, güvenliğin olmadığını ve bu zenginlikten yeteri kadar istifade edilemediğini de görüyoruz. Dünyaya yön veren ülkelere baktığımız zaman da onların yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle değil en büyük güç olan bilgiyle bunu başardığını görüyoruz. Eğer bir ülke bilgiyi üretebiliyor, bu bilgiyi teknolojiye dönüştürebiliyor, bilgiyle güç sahibi olabiliyorsa hem kendi insanının huzuruna hem kendi insanının refahına hem kendi insanının saadetine büyük katkı sağlıyor hem de dünyanın siyasetine, ekonomisine, bilimine, her şeyine yön verme kuvvetine sahip olmuş oluyor. Biz bilginin en büyük güç olduğunu bilen neslin torunlarayız. Bu nedenle en büyük yatırımları da eğitime yapıyoruz. Bugün burada da bunun bir örneği olarak Yeni Çeltek İlk ve Orta Okulunun temelini atıyoruz. Bu temel ilimize, ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Okulun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve en önemlisi de yeraltında emeklerini ortaya koyarak çalışan madenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum ”dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki