Yeni Çeltek, İhtiyaç Sahiplerine Kömürü Ulaştırdı

Türkiye’nin kömür işletmecisi Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri, bu yıl da ihtiyaç sahiplerinin kömür ihtiyacını karşılamak için yoğun ve başarılı bir çalışma programı gerçekleştiriyor.
Yayınlanma tarihi: 08 Aralık 2015, Salı günü, saat: 10:10

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, Türkiye Kömür İşletmeleri A.Ş. tarafından her yıl sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına dağıtılan yaklaşık 2 milyon 200 bin ton kömürden yaklaşık 400 bin tonunu ihtiyaç sahiplerine ulaştıran iştirakçilerden bir tanesinin Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri olduğunu söyledi.

Yozgat ile birlikte 20 il ve onlarca ilçenin kömür dağıtımını Yeni Çeltek Kömür İşletmelerinin yaptığını ifade eden Coşkun, “Her yıl 2 milyon 200 bin ton kömür sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile vatandaşa ulaştırılıyor. Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ), kömür dağıtımını iştirakçileri vasıtasıyla ülke genelinde gerçekleştiriyor. Kömür dağıtımı yapan iştirakçilerden bir tanesi Yeni Çeltek Kömür İşletmeleridir. Kurum olarak bu yıl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 400 bin tona yakın kömür dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu dağıtımı her yıl TKİ ile yapılan sözleşme doğrultusunda illerin valileri, kaymakamlar ve vakıf müdürleri ile görüşüp, dağıtım planlaması yapıyoruz” dedi.

Son yıllarda kurumsal başarısı ile dikkat çeken Yeni Çeltek’in kömür dağıtımını da planlanan sürede gerçekleştirdiğini vurgulayan Coşkun, “Yeni Çeltek ülkemiz için oldukça önemli bir kurumdur. Yer altı kaynaklarımızdan bir tanesi olan kömürün işlenerek yeryüzüne çıkartılması ve dağıtımında son yıllarda önemli oranda başarı kaydeden kurumumuz, fakir fukaranın kış soğuğunda yuvasını ısıtan kömürün ulaştırılmasında da üzerine düşen sorumluluğu başarıyla yerine getirmenin haklı gururunu yaşamaktadır” diye konuştu.

06 Ekim-31 Aralık tarihleri arasında dağıtımı planlanan kömürlerin Yozgat’taki dağıtım programını başarıyla gerçekleştirmiş ifade eden Coşkun, “ 6 Aralık tarihi itibari ile Yozgat’ın dağıtım programı belirlenen tarihten önce tamamlandı. Bu yıl da fakir fukaranın kömür ihtiyacını geç başlayan dağıtım programına rağmen erken bitirmiş olmanın memnuniyetini yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Çoşkun,"Bu konu da başta maden emekçilerimiz ve ekip arkadaşlarım olmak üzere Yönetim kurulumuza, Vali, Kaymakam, fon müdürlerimize, TKİ yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: osman çoşkun   yeni çeltek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki