Yeni cadde ve sokaklar oluşturuyoruz

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, şehir içerisinde başlatılan düzenleme çalışmaları kapsamında yeni cadde ve sokaklar oluşturduklarını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 15 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 12:20

YozgatBelediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, Endüstri Meslek Lisesi ile Terminal Cami arasındaki yolu çift şerit olarak düzenleyerek trafiğe açacaklarını böylelikle şehrin trafik sıkışıklığı sorununa ciddi bir neşter vurulmuş olacağını belirtti. 

Yeni düzenlenen caddenin İmam-Hatip Lisesi güzergahına devam edeceğini belirten Akgün; 
“O bölgelerde ciddi manada trafik sıkışıklığı var. Bu durumu gidermek adına cadde geliştirme çalışmalarımız sürüyor. O bölgede çalışmalarımız sonunda ciddi bir kavşak ortaya çıkacak. 2-3 ay içerisinde bitecek yol çalışmamız. Tamamlanmadan tam bir rakam söylemek mümkün değil ama maliyeti yaklaşık 1 milyon lirayı buluyor” dedi. 

Mahalle aralarında bulunan ara yolların genişletilmesi çalışmalarının yaz döneminde yoğun bir programla devam edeceğini kaydeden Akgün, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: 
“Bu tür çalışmalar daha çok insan kaynaklı çalışmalar olduğu için bazı yerlerde kamulaştırma çalışmalarımız oluyor. Bu işlemleri birkaç mahallede yaptık. Bunun en güzel örneği eski trafik tarafından Sarı Topraklığa dönüş kısmı var. Polis lojmanlarından aşağıya doğru indiğinizde yol çok dardı. Orada vatandaşlarla anlaşarak 3 ev yıktık. Yolu genişlettik ve sadece asfaltı kaldı, yazında asfaltını atacağız. Bu türlü çalışmalarımızdaki en büyük amaçlardan biri de itfaiyelerin, ambulansların rahatlıkla bu bölgelere girebilmelerini sağlamak.

Yıllarca hep böyle yollar daraltılarak hiçbir simetri gözetilmeden çarpık bir yapılaşma ortaya çıkmış. Bu çarpık yapılaşmayı biran önce düzeltmeye çalışıyorsunuz ama şartlar buna müsaade etmiyor. Çünkü 30-40 yıllık eski binalar var. Bunların yanına bir bakıyorsunuz 5-10 yıl önce yeni binalar yapılmış, takılıp kalıyorsunuz. Doğal olarak o binayı yıkma şansınız da kalmıyor. Bu türlü çalışmalar maliyet artırıyor. Hiç maliyeti düşüremedik daha yol açalım diyorsunuz genişletmemiz gerekiyor, genişletelim derken rampa düzleme, yağmurlama hatları gibi faaliyetler derken alt yapısına bakıyorsunuz alt yapıda çürük. O çalışmaları yaparken yerin üstüne yaptığınız çalışmalar görünüyor ama yerin altına yaptığınız çalışmalar maalesef görülmüyor o yüzden de bu çalışmalar ciddi maliyet getiriyor bize. 

Alt yapıyı kontrol etmeden üstte çalışmalara geçemiyorsunuz. Bu yüzden de işler yavaş yürüyor. Daha önce kendimizin de eleştirdiği birtakım hususlar vardı. Bugün de biz aynı şekilde Niye bu kadar uzun sürdü eleştirisine maruz kalıyoruz. Uzun sürüyor çünkü alt yapıyı da düzeltiyoruz.” 
ileri

Etiketler: ahmet akgün   yozgat   belediye   yol   sokak   çalışma  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki