Yozgat Birinci Amatör Küme Yeni Çeltek Futbol Lig’i takımlarından Yemenoğlu Yozgatspor, devre arası transferinde bombaları birbiri ardına patlatırken, Bölgesel Amatör Lig’e çıkmaya kararlı olduğunu da rakiplerine gösterdi.

İlk olarak sezon başında Bölgesel Amatör Lig Altıncı Grup takımlarından Yozgatspor 1959 FK’ya transfer olan ancak çok fazla forma şansı bulamayan Yozgat’ın yetiştirdiği genç yeteneklerden Yasin Karagöz’ü renklerine bağlayan Yemenoğlu Yozgatspor, iki yıl Spor Toto Üçüncü Lig’inde Yozgatspor formasını başarıyla giyen daha sonra takımının küme düşmesinin ardından Bulancak Belediye Oğuzhanspor’a transfer olan Adem Gültekin’i transfer etti. Yozgat Birinci Amatör Küme Yeni Çeltek Futbol Lig’inin genç yeteneklerinden Ahmet Seyit Altun’u da renklerine bağladı. Uzun süre Spor Toto İkinci ve Üçüncü Lig’inde forma giyen, geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig takımlarından Pursaklar Belediyespor’a transfer olan Hidayet Arslan’ı transfer eden kırmızı siyahlı ekip, Spor Toto Birinci Lig, İkinci Lig ve Üçüncü Lig’de uzun zaman forma giyen Onur Yıldırım’ı da transfer etmeyi başardı. Yemenoğlu Yozgatspor’un son bombası ise Ünye 1957spor’un genç yeteneği Umut Kadir Yazıcı oldu.

Yemenoğlu Yozgatspor devre arasında renklerine kattığı 6 yıldız oyuncu ile rakiplerine şampiyonluk için gözdağı verirken, Bölgesel Amatör Lig’e çıkmaya da kararlı olduğunu gösterdi.