Yazıcı'dan, Mamak Belediyesine Ziyaret

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ü makamında ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 01 Aralık 2015, Salı günü, saat: 21:27

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ü makamında ziyaret etti. Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Vali Yazıcı’ya Mamak hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Geçmişte Mamak’ın gecekondu, cezaevi ve çöplüğüyle anıldığını dile getiren Akgül; “İlçemizde uyguladığımız projelerle bu imaj tamamen silindi. Artık Mamak Başkent’in yükselen yıldızı haline geldi. Özel sektörün yatırım için Mamak’ı tercih ettiği, bir çok büyük projenin ve yatırımın ilçemize geldiğini görüyoruz. Bunda uyguladığımız projelerimizin büyük katkısı bulunuyor. Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi dahil Mamak’ta gecekondu sorununu çözüme kavuşturan bu projelerle birlikte Mamak adeta küllerinden yeniden doğuyor” dedi.

 
Sosyal projeleri de ihmal etmiyoruz
Akgül, Mamak’ta yaşanan değişim ve dönüşümün tek boyutlu olmadığını vurgulayarak; “Kentsel dönüşüm projeleri dışında sosyal dönüşümünde sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için bilgi evleri, gençlik merkezleri, aile merkezleri inşa ediyoruz. Mamak’ta kadınlarımıza, çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik bu projelerin haricinde yine hazırladığımız ve Mamak’ın ilklerinden olan spor yatırımlarıyla sosyal dönüşümü de çok yönlü olarak sürdürüyoruz” dedi.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ise Mamak’ta yaşanan dönüşümün etkileyici olduğunu dile getirdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki