Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, "Gerek Ülkemiz gerek dünyamız için önemli gelişmelerin yaşandığı; acı ve tatlı hatıralarla dolu 2015 yılını geride bırakıyor, yeni umutlarla yeni bir yıla giriyoruz." dedi.

Vali Yazıcı yayınladığı mesajın devamında şunları kaydetti, "Her yeni yıl, sorunların aşılması, müreffeh yarınlara ulaşılması yolunda inançları güçlendirir, beklentileri artırır. Geçmişin değerlendirilmesi yapılarak, yeni atılımlar, değişimler için fırsat yaratır, insanların yarınlara umutla bakmasını sağlar.

Tüm vatandaşlarımızın ülkemizin huzuru ve geleceği adına üzerine düşen fedakarlığı yapacağı, birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik olumsuzluklara kesinlikle müsaade etmeyecekleri inancıyla, 2016 yılının her alanda istikrarlı, güçlü, huzurlu ve mutlu bir başlangıç olmasını dilerim.

Bu duygu ve düşüncelerle, yeni yılın tüm insanlığın özlemini çektiği barışın ve mutluluğun egemen olduğu savaşların, çatışmaların, terörün ve yoksulluğun geride kaldığı yaşanabilir bir dünyaya, huzura, sağlığa, mutluluğa vesile olmasını temenni eder, tüm vatandaşlarımızın ve mesai arkadaşlarımın yeni yılın en içten dileklerimle kutlarım."