Yazıcı, Devam Eden İnşaat Çalışmalarını İnceledi

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Celal Atik Ortaokulu ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde incelemelerde bulundu.
Yayınlanma tarihi: 09 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 13:27

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Celal Atik Ortaokulu  ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.
 
İncelemelerine, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Celal Atik Ortaokulu'nda başlayan Vali Yazıcı; burada  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir ve Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz'den bilgiler aldı.
 
İl Merkezinin daha yaşanılabilir hale gelmesi için çalıştıklarını vurgulayan Vali Yazıcı, "İl merkezinde öncelikli olarak Kamu Kurumlarına ait  görüntü kirliliği oluşturan bahçe duvarlarını yıkıp daha estetik duvarlar yapıyoruz. Bu kapsamda daha önce Yozgat Lisesi ve Vali Konağına ait duvarları yeniden yaptık.Şimdide  Celal Atik Ortaokulu bahçe duvarında çalışmalar başladı. Yeni yapılacak duvarları da geriye çekmek suretiyle  vatandaşımızın daha geniş kaldırımları kullanmaları için hedefliyoruz "dedi.  

Yozgat’a yakışmayan kamu binası bırakmayacaklarını, tadilat ve tamiratları yapılamayacak düzeyde olanların da yıkılıp yerine yenisinin yapılacağını vurgulayan Yazıcı, “Maalesef binalarımızın üzerine yılların yorgunluğu yansımış. Görüntü kirliliği oluşturacak düzeye gelmişler. Biz Yozgat Valiliği olarak, vatandaşlarımıza daha güzel hizmet vermesi için yeniden binalarımızı ele alıyoruz” ifadelerine yer verdi.
 
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Vali Yazıcı daha sonra binalarınki tadilat çalışmaları nedeniyle başka bir yerde hizmet veren  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Burada  İl Kültür ve Turizm Müdürü Lütfi İbiş ile bir süre görüşen Vali Yazıcı, kurum ve çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
 
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Binasında devam eden onarım ve yenileme çalışmalarını inceleyen Vali Yazıcı, Yozgat’ın kültürel etkinliklerine ev sahipliği yapan kültür merkezi binasının yeniden ele alındığını söyledi.

Tamamlandığında kültür merkezinin Yozgat’a yakışır bir bina halini alacağını vurgulayan Yazıcı, yaklaşık 3 milyon liraya ihale edilen binanın iki ay içerisinde tadilat çalışmalarının tamamlanıp halkımızın hizmetine gireceğini vurguladı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki