Yazıcı, Çandır ve Çayıralan İlçelerini Ziyaret Etti

Vali Abdulkadir Yazıcı, Çandır ve Çayıralan İlçelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Yayınlanma tarihi: 05 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 11:48

Baharla birlikte çalışmalarında hızlanacağı bir dönemin başlayacağını vurgulayan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı," Kışın bittiği baharın geldiği bu günlerde ilimizde her alanda yoğun bir çalışma dönemine giriyoruz. Bu dönemde öncesin de ilçelerimizin tamamını gezmeyi planlıyoruz.  Çalışmaları yerinde görüp, eksiklerimiz varsa bunları gidermeye çalışacağız. Bu şekilde de daha isabetli işler nasıl yapılır, asıl ihtiyaçlar nelerdir, onları görme imkanımız olacak "dedi.
 
Çandır Kaymakamlığı Ziyareti
Ziyaret programında ilk olarak Çandır Kaymakamlığına giden Vali Abdulkadir Yazıcı'yı Çandır Kaymakamı Seda Başoğlu ve Çandır İlçe protokolü kaymakamlık önünde karşıladı. Burada Kaymakam Seda Başoğlu'ndan  yol, içme suyu, kanalizasyon eğitim, tarım ve asayiş başta olmak üzere ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İlçenin sorunlarını birebir yerinde görmek için geldiğini belirten Vali Yazıcı, Çandır ilçemizde sıkıntılı olan Çandır, İğdeli ve Babayağmur yolu olarak bilinen 14 km'lik yol yolda gerekli çalışmalar yapılacak. Ayrıca ilçemizde eğitim çalışmaları kapsamında 100 kişilik bir öğrenci yurdu yapımı için ihale aşamasına gelindi. Bu yılın yatırım programı içinde 16 derslikli bir İmam Hatip Lisesi yapımı için Milli Eğitim Bakanlığına teklifte bulunuldu. İnşallah bu yatırımlarla ilçemiz daha gelişmiş ve yaşanılabilir hale gelecektir" şeklinde konuştu. Kaymakamlık ziyaretinin son bölümünde Vali Yazıcı, köy muhtarlarının istek ve şikayetlerini dinledi.
 
Okulları Ziyaret Etti
Çandır Kaymakamlığı ziyareti sonrasında Vali Yazıcı, yapımı yeni tamamlanan 4 derslikli Çandır Anaokulu ziyaret etti. Daha sonra Şehit Serkan Ciddioğlu İmam Hatip Ortaokuluna giden Vali Yazıcı burada okul bahçesinde voleybol oynayan öğrencilerle bir birlikte voleybol oynadı. Öğrencilerin fotoğraf çekinme taleplerini de kırmayan Vali Yazıcı, ziyareti sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekindi.
 
Çayıralan Kaymakamlığı Ziyareti
Çandır İlçesi ziyaretini tamamlayan Vali Yazıcı daha sonra Çayıralan İlçesine hareket etti. Burada ilk olarak kaymakamlığı ziyaret eden Vali Yazıcı, Çayıralan Kaymakamı Adem Başoğlu'ndan ilçe hakkında brifing aldı. Ardından İlçe Müdürlerini tek tek dinleyen Vali Yazıcı kurumların çalışmaları hakkında bilgi aldı. Anadolu'nun vatansever, saf ve masum insanlarının yaşadığı ilimiz halkına hizmet etmenin büyük bir şans olduğunu belirten Vali Yazıcı konuşmasında, " İlçemizde görev yapan arkadaşlarımızdan isteğimin halkımızın doğduğu bu topraklarda kalmaları ve daha yaşanılabilir bir ilçe olması için projeler üreterek daha fazla çalışmanızdır "dedi.
  
İlçede Çeşitli İncelemelerde Bulundu  
Vali Yazıcı, Çandır İlçesi ziyaretinde, yapımı devam eden 24 derslikli İmam Hatip Lisesi ve  200 kişilik öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu.  Çayıralan Belediyesi tarafından zeminin yeniden yapılarak sentetik çim sahaya dönüştürülen, soyunma odaları ile sporculara ait odalarım tamir ve bakımı yapılan Yıldızlar Stadyumunu inceleyen Vali Yazıcı ardından hayır sever iş adamı Hayri Yıldız tarafından yaptırılan Yatılı Bölge Ortaokulunda incelemelerde bulunda. Yazıcı, son durağında İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret etti.
İlçe ziyaretlerinde İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım,   İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar,İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir de hazır bulundu. 

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki