Yazıcı, Bu tür iddialar kasıtlı çıkartılıyor

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde PKK bayrağı açıldı iddiaları üzerine meydana gelen olaylarla ilgili Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı yazılı açıklamada bulundu.
Yayınlanma tarihi: 02 Eylül 2015, Çarşamba günü, saat: 07:02

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Emniyet Teşkilatının gücüne ve kudretine güvenmeleri ve buna benzer olaylar bahane edilerek halkımızın huzurunu bozacak asılsız haber ve sosyal paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Vali Yazıcı açıklamasında şunlara yer verdi;
30.08.2015 saat 18:00 sularında hızlı tren inşaatında çalışan 3 işçi ile Akdağmadenili bir genç arasında yanbakma tabir edilen bir hareketle başlayan sataşma alkolün tesiri ile sonradan kavgaya dönüşmüş ve bu kişiler muhtelif yerlerinden yaralanmışlardır.

Kavganın devamında 3 kişi gözaltına alınmış, halk arasında PKK bayrağı açıldığı asılsız haberi yayılınca İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan 300 civarında vatandaşımız gözaltına alınan şahısların kendilerine verilmesini istemiştir.

Valiliğim, Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü ile birlikte saat 24:00 sularında vatandaşlarımızla irtibata geçilmiş kendileriyle tek tek ve toplu olarak yüz yüze yapılan görüşmelerle PKK bayrağı açıldığına veya slogan atıldığına dair hiçbir şahidin bulunmadığı iddialarını kasıtlı çıkartıldığı topluluk tarafından da kabullenince ikna olup dağılmışlardır.

Ülkemizin içinde bulunduğu nazik dönem nedeniyle vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Emniyet Teşkilatının gücüne ve kudretine güvenmeleri ve buna benzer olaylar bahane edilerek halkımızın huzurunu bozacak asılsız haber ve sosyal paylaşımlara itibar edilmemesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki