Yazıcı, Boğazlıyan'da incelemelerde bulundu

Bir takım incelenme ve denetimlerde bulunmak üzere Boğazlıyan ilçesine giden Vali Abdulkadir Yazıcı burada yaptığı konuşmada Boğazlıyan İlçemizin değerlendirilmesi gereken bir çok potansiyelinin olduğunu söyledi.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 01:16

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Boğazlıyan ilçesi ziyaretinde ilk olarak Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürlüğü’nü de, 26. Vergi Haftası etkinliklerine katıldı. Buradan yapımı tamamlanan ve kısa süre içerisinde açılışı yapılacak olan 50 Yataklı Boğazlıyan Devlet Hastanesinde giden Vali Yazıcı hastanede incelemelerde bulundu.

Bahariye Termal Turizm Sosyal Destek Merkezi Projesi

Boğazlıyan Kaymakamlığı bünyesinde kurulan Proje ve Koordinasyon Birimi tarafından Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Sosyal ve Kentsel Kalkınma Mali Destek Programları için hazırlanan "Bahariye Termal Turizm Sosyal Destek Merkezi Projesi" ile  yapılan Bahariye Termal Turizm Merkezi’nde bulunan açık yüzme havuzunun modernizasyonu, alan içerisinde dış mekan spor aletleri ve çocuk oyun grubu ile birlikte 2 Bin metrekarelik dinlenme parkında incelemelerde bulunan  Vali Yazıcı burada  Boğazlıyan Kaymakamı Ahmet Dilsiz’den çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Okullarda İnceleme

Boğazlıyan ziyaretinde daha sonra yapımı yeni tamamlanan 4 derslikli Şehit Polis Mustafa Erdoğan Anaokulunda incelemeler yapan Vali Abdulkadir Yazıcı, yapımı devam eden 16 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 200 kişilik pansiyonunu gezdi.

Belediye Ziyareti

Vali Abdulkadir Yazıcı, Boğazlıyan Belediyesini de ziyaret etti. Burada  Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal ile bir süre sohbet eden Vali Yazıcı daha sonra yaptığı konuşmada," Bugün Boğazlıyan İlçemize  kapsamlı bir ziyaretimiz oldu. Boğazlıyan hareketli ve potansiyelin güçlü olan ilçelerimizden birisi. Boğazlıyan da güzel işler oluyor. Özellikle son bir sene içerisinde çok ciddi faaliyetler var. Bizim amacımız bu güzel işlerin yapılmasına yardımcı olmak, önünü açmak, destek olmaktır. Bizlerin Boğazlıyan’da sürekli yaşayan veya mevsimlik olarak gelen insanlarımızın burada rahat yaşamasını temin etmemiz lazım. Bizlerde bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz" dedi. Vali Yazıcı, daha sonra restorasyonu için çalışmaların başlatıldığı ve 1550 yılında yapılan Çarşı Hamamı’nda incelemelerde bulundu.

Adliye Sarayı Ziyareti

Vali Yazıcı boğazlıyan adliye sarayına giderek burada Başsavcı Olcay Özdemir ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melik Durmaz ile bir süre görüştü.

Okul Müdürleri İle Toplantı

Vali Abdulkadir Yazıcı, Boğazlıyan ilçesi ziyaretinde ilçede görev yapan okul müdürleri ile bir araya geldi. Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda okul müdürleri ile yapılan toplantıda ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ eğitim hakkında Vali Yazıcıya brifing verdi.

Vali Yazıcı da burada yaptığı konuşmada okul müdürlerinde  vatanını, milletini, devletini,bayrağını ve dinini   seven  çok başarılı olan insanları yetiştirmelerini isteyerek," Biraz önce ilçeyi gezdik ve çok güzel kimlikli, kişilikli okullar yapıldığını gördük. İnşallah bu okullarımızda hayırlı evlatlar yetiştireceğiz. Malum anne ve baba çocuklarını 6-7 yaşından sonra öğretmene teslim ediyor ve üniversiteye gidene kadar o çocuklar ailesinden çok öğretmenleriyle zaman geçiyor. Yani öğretmenlerin gelecek nesiller üzerinde büyük etkisi vardır. İlçemizde ki şuan ki durum da geçmişteki öğretmenlerimizin eseri. Bundan sonraki yetişecek nesillerin iyi yada kötü olması da sizin eseriniz olacak. Bizler Boğazlıyan’ı daha iyi yerlerde görmek istiyoruz. Sizlerden kendi okulunuzu sevmenizi, kendi okulunuzda ki öğrencilerinizin tamamının tabiri caizse kılcal damarlarına kadar hakim olmanızı istiyorum. Öğretmenlerimizin, müdürlerimizin tek emeli öğrenci yetiştirmek ve okuluna sahip olmak olmalı" dedi.

Base Metal Fabrikasına Ziyaret

Vali Abdulkadir Yazıcı, Boğazlıyan ilçesi ziyareti son durağında ise Base Metal Firmasına ait fabrikayı ziyaret etti. Burada İşletme Müdürü Adnan Karamıstıkoğlu ile birlikte fabrikayı gezen Vali Yazıcı üretilen ürünler hakkında bilgiler aldı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki