Yazıcı, Akdağmadeni İlçesini Ziyaret Etti

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı Akdağmadeni ilçesini ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 11 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 02:24

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, büyük bir atılım gerçekleştiren ve her alanda gelime gösteren Akdağmadeni ilçesinde ziyarette bulundu. İlçede ki çalışmaları yerinde inceleyen Yazıcı inşaat sezonunun açılmasıyla birlikte çalışmaların hız kazanacağını ve inşaatı devam eden kamu binalarının en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.
 
İlçeye  Yeni Başkanlık Binası
Vali Yazıcı, ilk olarak Belediye Başkanı Suphi Daştan'ı makamında ziyaret etti. Burada bir süre Başkan Daştan ile görüşen Yazıcı, belediye çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Sohbetin ardından Yazıcı, Akdağmadeni Belediyesinin yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu. Yeni binaya gelecek ay taşınmayı planladıklarını belirten Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan ilçeye yakışır, ilçenin gelişmekte olan yüzünü gösterecek bir binayı Akdağmadeni’ne kazandırdıklarını ifade etti. Vali Yazıcı da şehre kimlikli bir bina kazandırdığı için Başkan Daştan'a teşekkür etti.
 
Devlet Hastanesinde Çalışmalar Son Aşamaya Geldi 
Vali Abdulkadir Yazıcı’nın Akdağmadeni’nde ki ikinci durağı ise yapımına devam edilen 50 yataklı devlet hastanesi inşaatını oldu. Hastane inşaatında incelemelerde bulunan Yazıcı, Akdağmadeni Kaymakamı Ahmet Yıldız'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.  Vali Yazıcı, "Hastane inşaat çalışmalarda sona gelindi. İnşallah bu modern hastanemizi en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi. Burada yapımı tamamlanan ve hizmet sunmaya başlayan 200 kişilik kız öğrenci yurduna giden Vali Yazıcı bir süre öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin isteğini kırmayan Yazıcı burada öğrencilerle birlikte fotoğraf çekindi.
 
Akdağmadeni İmam Hatip Külliyesi Gelecek Nesiller İçin Yükseliyor
Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Akdağmadeni'nde yapımına başlanılan ve 50 dönüm arsa içerisinde iki binadan oluşan 48 derslik  Anadolu İmam Hatip Lisesi, 16 derslikli İmam Hatip Ortaokulu,  200'er kişilik iki  öğrenci pansiyonu, uygulama camii, spor salonu ve sosyal alanları bulunan Akdağmadeni İmam Hatip Külliyesi'nde ki çalışmaları da yerinde inceledi.
Akdağmadeni Kaymakamı Ahmet Yıldız'dan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Yazıcı, “Ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizin yetişeceği bu İmam Hatip Külliyesini ilçemize kazandıran herkese çok teşekkür ederim.  Geçmişten günümüze eğitim sistemimize çok önemli katkılar sunan, dinimizin, kültürümüzün ve değerlerimizin en iyi şekilde öğretildiği İmam Hatip Okullarımız, zaman zaman çeşitli engellemelere maruz kalmasına rağmen, aziz milletimiz tarafından sahiplenilmiş, bu sayede misyon ve vizyonuna uygun eğitim vermeye devam etmişlerdir. Bu okullarda verilen doğru ve güvenilir dini eğitimle insanlarımız, dinini ve maneviyatını doğru öğrenmiş ve geleceğe ümitle bakan bir toplum haline gelmiştir. İnşallah Akdağmadeni ilçemizde de bu anlamda daha iyi şartlarda eğitim verecek İmam Hatip Külliyesi de en kısa sürede tamamlanacak "dedi.
 
İlçemiz Güzel Hizmetlerle Buluşuyor
Ziyaretinin son durağında kaymakamlığa giden Vali Yazıcı, burada Kaymakam Ahmet Yılmaz ve Belediye Başkanı Suphi Daştan ile ilçede yapılan ve yapılması planlanan yatırımları değerlendirdi. Tarihi, kültürü, örf ve adetleri ile Anadolu’nun bütün özelliklerini bünyesinde barındıran Akdağmadeni ilçesinin büyük bir gelişme içerisinde olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, “Belediye Başkanı Suphi Daştan ve Kaymakamımız Ahmet Yılmaz’ın el ele vererek en güzel hizmetleri, projeleri Akdağmadeni’ ne kazandıracaklarından hiç şüphemiz yoktur. Başarı koordineli çalışmaktan geçer. Bu ilçemizde bu durumun  en güzel örneğini oluşturuyor” şeklinde konuştu.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan ise yaptığı açıklama da "Kış sezonu’nun yavaş yavaş bitmesiyle beraber belediye olarak çalışmalarımıza hız veriyoruz. Her yıl olduğu gibi bu senede ilçemizin gelişimi için bir çok projeye imza atacağımız bir yıl olacak. Mevcut Belediye Binasını yıkarak Kent Meydanına dahil edilecek. Sinema ve Konferans Salonu projesi kısa zaman içerisinde başlayacak, ilçemiz ve halkımız için en iyisi ne ise ona göre projelerimizi ve yol haritamızı çiziyoruz." dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki