Yaz Spor Okulları Başlıyor

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan Yaz Spor Okulları çalışmaları start aldı.
Yayınlanma tarihi: 10 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 08:32

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, her yıl olduğu gibi buy yılda okulların tatil olmasının ardından Yaz Spor Okullarının başlayacağını söyledi.

Cumhuriyet Alanında antrenörler tarafından tanıtım çalışmalarının yapıldığını dile getiren Güneşer geçen yıl 6 bin 500 öğrencinin spor okullarına kayıt yaptırdığını bu yıl bu sayıyı artıracaklarını dile getirdi.

Güneşer, ‘’Yaz Spor Okulları faaliyetlerine kayıtlarımız sürekli devam edecek isteyen öğrencilerimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, Gençlik Merkezimize ve Bozok Spor Salonu ile Celal Atik Spor Salonumuza gelerek kayıt yaptırabilirler’’ diye konuştu.

Etkili tanıtım talebi artırdı
Yozgat’ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, okulların yılsonu tatiline girmesinin ardından faaliyete geçireceği yaz spor okulları ile ilgili tanıtım çalışmalarını Cumhuriyet Alanı’na kurduğu platform ile birlikte portatif spor aletleriyle sürdürüyor.

Cumhuriyet Alanı’nda kurulan platformun yanında yaz spor okullarının tanıtımı amacıyla kurulan basketbol potası, sokak tenisi, voleybol, badminton gibi portatif oyun aletlerinden alana gelen 7′den 77′ye her yaştaki insan yararlanabiliyor. Çocuklar, gençler, orta yaş ve üzerinde olup da kendisini genç hissedenler oyun aletlerinden yararlanırken, zaman zaman tanıtım için alanda bulunan Antrenörler de spor yapmak isteyenlere eşlik edip,  karşılıklı oynuyorlar. Sportif faaliyetlere özellikle yabancı uyruklu ailelerin çocuklarının da ilgisi yoğun.

Yoğun talep var
Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından pazartesi gününden itibaren başlatılacak olan Yaz Spor Okullarına şimdiye kadar 3 bin civarında öğrenci kayıt olduğu açıklandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Yaz Spor Okullarına katılımı arttırmak amacıyla yaptıkları çalışmaların meyvelerini olumlu yönde aldıklarını söyledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren antrenörlerin okullarda yaptığı Yaz Spor Okulları tanıtımından 3 bin öğrencinin ön kayıt yaptırdığını vurgulayan Güneşer, ‘’Okullarda yaptığımız tanıtım çalışmalarının ardından Cumhuriyet Alanı’na stant kurarak kayıtlar yapıyoruz” dedi.

Etiketler: oğuzhan güneşer   yaz   spor   okul  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki