Yaz Spor Okulları Başladı

Yozgat'ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Yaz Spor Okulları düzenlenen törenle açıldı.
Yayınlanma tarihi: 30 Haziran 2015, Salı günü, saat: 09:04

Yozgat Bozok Spor Salonu'nda düzenlenen törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, öğrenci velileri, antrenörler ve öğrenciler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Güneşer, hayat şartları, çevresel faktörler, stres ve giderek monotonlaşan hayatın insanların sağlığını bozduğunu belirtti. İl spor merkezlerinde halkoyunları, basketbol, voleybol, jimnastik, futbol, atletizm, hentbol, badminton, güreş, tekvando branşlarında antrenörlerin gözetiminde çocukların spor yapacağını belirten Güneşer, öğrencilerin yaklaşık 20 antrenör gözetiminde çalışacaklarını söyledi. Güneşer, ''Tatil bittikten sonra da spor okullarımızın faaliyetleri devam edecektir. Anne ve babalarımızdan çocuklarını takip etmelerini istiyorum. Çocuklarımızdan tatlı rekabet ortamında büyüklerine saygı göstermenizi, küçüklerinizi sevmenizi, öğretmenlerinizin sözlerini dinlemenizi istiyorum. Spor bunu gerektirir. Hayatınızda spor, sağlık ve mutluluklar olsun'' dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler, halkoyunları, tekvando, jimnastik, basketbol gösterisi yaptı.

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan ücretsiz yaz spor okulları içerisinde en fazla ilgiyi her yıl olduğu gibi bu yıl da basketbol ve jimnastik branşları gördü.

Tüm branşlarda toplam 600 öğrencinin eğitim göreceği spor okullarından Basketbol okulunda 80, jimnastik branşında ise 75 öğrenci eğitim alacak. (Haber/Foto: Seyfi Çelikkaya)

Etiketler: yaz   spor   okul  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki