Yaz Kur'an Kurslarına ilgi büyük

Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, il genelinde bin 500 ibadethane ve Kuran Kursu binasında yaklaşık 40 bin kişinin dini eğitim talebinin karşılandığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 10 Temmuz 2015, Cuma günü, saat: 06:56

Yozgat'ta okulların tatile girmesiyle İl Müftülüğü tarafından bin 500 cami, mescit ve kuran kursu binasında açılan 'Yaz dönemi Kuran Kursu' eğitimine bu yıl ilgi daha da arttı. İl genelinde açılan kurslarda yaklaşık 40 bin kişinin dinini öğrenme talebinin karşılanmaya çalışıldığı belirtildi.

Hafta içi her gün her yaştan öğrenci ve yetişkinin katıldığı kurslarda, Kur'an-ı Kerim, ibadet, siyer ve ahlak gibi dini içerikli derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de yapılıyor.

Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, her yıl olduğu gibi bu yıl da açılan Kur’an kurslarına yoğun talep ve teveccühün olduğunu söyledi. Müftü Poçanoğlu, ''Yaş sınırının kalkmasıyla kurslara ilgi arttı. Şu anda bin 500 İmam, Müezzin ve Kur’an kursu öğreticimiz il genelindeki bin 500 cami, mescit ve kuran kursu binasında 40 bin civarında insanımıza eğitim vermektedir. Çocuklarımız Kur’an kurslarıyla buluşuyor. Bu bizler için büyük bir sevinç kaynağı oluşturuyor'' dedi.

Müftü Poçanoğlu, geçen yıl 35 bin civarında olan kursiyerlerin sayısının bu yıl 40 bin civarına çıktığını, önümüzdeki yıllarda bu talebin artarak devam edeceğine inandığını ifade etti. Poçanoğlu, kursta başarılı olup, Kur'an-ı Kerim öğrenmeye başlayan kursiyerlere birer Kur'an-ı Kerim hediye edeceklerini de sözlerine ekledi. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: kur'an   kurs   eğitim   yozgat   haber  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki