Baydiğin’de Yavuz Selim Cami Kurban bayramının ikinci günü ibadete açıldı. Caminin açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer Ak Parti İl Başkanı Celal Köse, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, daire müdürleri ve vatandaşları katıldı. 

Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu; “Göreve geldiğimizden bugüne Baydiğin’in maddi ve manevi imarı için çalışıyoruz. Bu memlekette milletimizi ayakta tutan dini ve milli değerlerimizdir. İnsanların manevi anlamda eğitim ihtiyaçlarını karşılamak son derece önemli” dedi. 

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Camilerin, yeryüzünde Kabe’nin şubeleri olduğuna vurgu yaptı. Bozdağ, ‘Bizim medeniyetlerimizde ana eserlerimizden biridir camilerimiz. Camiler nerede olursa, orada islamın olduğunu anlıyoruz. Türk milli ve maneviyatımızda da camilerimize büyük önem vardır. Bunun için cihan şairi ve İstiklal Marşımızın yazarı M. Akif Ersoy, milli marşımızda da camilerimizden bahsetmiştir. Bizim gibi maneviyatı ve camileri, Milli Marşının içinde olan başka bir millet yoktur. Bizim anlayışımızda camilerimiz işte bu yüzden bir anlamda da bağımsızlığımızın simgeleridir’ dedi.