Yaşlılara 'Gençlik' Ziyareti

Yozgat Gençlik Merkezi, Yozgat Kızılay Şubesi çalışanları ve gönüllü gençler, Yaşlılar Haftası münasebetiyle Alparslan Türkeş Huzur Evinde kalan yaşlıları ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 26 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 21:18

Alparslan Türkeş Huzur evi ziyaretine Gençlik merkezine bağlı gönüllü gençler ve kurum çalışanları iştirak etti. Ziyaretleriyle büyüklerinin ellerini öperek hayır dualarını alan gençler ve kurum çalışanları, huzur evinde kalan büyükleri ile sohbet ederek onlara ikramda bulundular. 

Ziyarette bir konuşma yapan Yozgat Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz, insanlar doğup, yaşayıp ve öldüğünü belirterek, “ Bu üç aşama insanlığın doğasında vardır. Doğmak bizim elimizde değildir fakat nasıl yaşayacağımıza dair kararı kendimiz verebiliriz. Nasıl yaşadığımız da ileriki hayatımızı şekillendirir. İnsanlar, bebeklik dönemlerinde nasıl başkalarının bakımına ihtiyaç duyuyorlarsa, yaşlanınca da  aynı ilgiyi görmeyi beklerler, hatta görmelidirler. Çünkü yaşlılık, tıpkı bebeklik gibi insanları aciz ve iş göremez hale getirir. Aile çocuklarını besler, büyütür, eğitir ve topluma yararlı hale getirmek için elinden geleni yapar. Bütün bunları yaparken de yaşı ilerler ve aile büyükleri yardıma muhtaç hale gelir. İşte gençler, anne ve babaları kendilerine ihtiyaç duymaya başladığı andan itibaren onların yanında olmalıdır. Çünkü yaşlılık belirtileri ortaya çıkmaya başladıktan sonra insanlar ilgi görmeyi beklerler. Çevresinden ilgi gören yaşlılar, daha sevecen olurlar, sağlıklı ve hayata daha iyi tarafından bağlanırlar. Bizde bu mana sevgi ve ilgi bekleyen huzur evinde kalan yaşlılarımızı ziyaret ettik” dedi.

"Büyüklerimiz bizim baş tacımızdır" diyen Sapmaz; "Bu sebeple onları sadece böyle belirli günlerde değil yılın diğer günlerinde de ziyaret edilerek onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz" diye ifade etti.

Sapmaz ziyaret sonrasında "Yozgat Gençlik Merkezi olarak böyle anlamlı bir faaliyette bizlerle birlikte olan Yozgat Kızılay Şubesi’ne ve üyelerimize teşekkür ederiz." dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki