Yaşanabilir Bir Kent Haline Getireceğiz

Biz şehrimizin gerçek anlamda gelişmesine uygun olarak hazırlanan projelerimizi hayata geçirmeye çalışacağız.
Yayınlanma tarihi: 16 Kasım 2015, Pazartesi günü, saat: 09:19

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, göreve geldikleri günden itibaren şehrin gelişimine yönelik yoğun bir şekilde çalışma içerisinde olduklarını belirterek, amaçlarının Yozgat’ı her bakımdan yaşanılır bir kent haline getirmek olduğunu söyledi.

Başkan Arslan, Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisi'nde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında ilde görev yapan yerel ve ulusal ajans temsilcileri ile bir araya geldi. Arslan, burada gazetecilerin sorularını cevaplayarak, Yozgat’la ilgili yaptıkları ve yapacakları projeler hakkında bilgi verdi. İlde daha önceleri yapılan çarpık yapılaşmalardan dolayı bazı bölgelerde çirkin görüntüler oluştuğunu ve bundan sonra bu tür yapılaşmalara asla izin vermeyeceklerini vurgulayan Arslan, şunları kaydetti: 

"Daha önce yapılan çarpık yapılaşmalar sebebiyle ilimizde maalesef çirkin görüntüler meydana geldi. Amacım o yapılanları eleştirmek değil, bundan sonra bu tür yapılaşmalara asla izin vermeyeceğiz. 

Bazı caddelerimizde, mahallelerimizde yapılan çalışmalar belki çalışma anında vatandaşımıza sıkıntı vermiş olabilir ama bu çalışmalar bittiğinde çok güzel eserler ortaya çıkıyor. Vatandaşlarımızla bir araya geldiğimizde hizmetlerden memnun olduklarını kendilerinden duymakta yapılan çalışmaların yerinde ve doğru olduğunu gösteriyor."

Göreve geldikleri günden itibaren önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Arslan, şu ifadeleri kullandı: “Bazı caddelerimizin kaldırımlarını yenileyerek ve genişleterek vatandaşlarımızın rahat bir şekilde nefes almasını sağladık. Bazı güzergah üzerindeki metruk ve harabe binaları yıkarak vatandaşlarımızın ve araçlarımızın kullanımına açarak güzel bir hizmeti gerçekleştirdik. 

Eski Sanayi Sitesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında buradaki eski binalar yıkımı ve hafriyat çalışmalarında sona gelindi. TOKİ tarafından 7 Aralık'ta ihale edildikten sonra yapım çalışmalarına başlanılacak. yKış mevsimi içinde hazırlıklarımızı tamamladık. Olası don ve buzlanmalara karşı gerekli tedbirlerimizi alarak yaklaşık 2 bin 300 ton tuz stokumuz bulunmaktadır."

Başkan Arslan, daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplayarak istek ve beklentiler hakkında bir süre sohbet etti.

Etiketler: yozgat   belediye   başkan   kazım arslan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki