Yaşama Yol Ver

'112 Acil sağlık Hizmetleri Medya Kampanyası' tüm Türkiye ile aynı anda Yozgat’ta da başladı.
Yayınlanma tarihi: 13 Kasım 2015, Cuma günü, saat: 09:10

Sağlık Bakanlığı kampanya ile sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliğin ve sağlıkta kalitenin arttırılması amacıyla acil sağlık hizmetlerinin sunumunda “112’nin gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında 7’den 70’e vatandaşların duyarlılığını arttırmayı hedefliyor.

Vali Yardımcısı Yavuz Güner Başkanlığında start verilen “112 Acil sağlık Hizmetleri Medya Kampanyası” Sağlık İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda başladı. Toplantıya İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, belediye, Emniyet ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın tüm Türkiye’de aynı anda başlattığı kampanya ile ilgili paydaş kurumların işbirliği ve desteğinin alınması amacıyla düzenlenen toplantıda bilgi veren Vali Yardımcısı Yavuz Güner, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Medya Kampanyası projesinin uygulanması noktasında işbirliği yapılması gereken kurum ve kuruluşlarla görüşülerek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye, yerel medya, servis şoförleri, taksi, esnaf odaları ile işbirliği gönüllük ve sosyal medya çalışmaları şeklinde paylaşımlarımız olacak. Paydaş kurumların yöneticileri ile kampanya başlamadan bugün bu bilgilendirme toplantısını yapıyoruz. Planın uygulanmasında paydaş kurumların görev ve sorumlulukları belirlenerek destekleri istenecek” dedi.

Vali Yardımcısı Güner, proje kapsamında Medya ile işbirliği yapılacağını da söyleyerek, “112 Acil Çağrı Merkezinin gereksiz meşgul edilmesinin önlenmesi, trafikte seyreden Ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak amacındayız” diye konuştu ve yapılacak aktiviteler konusunda basın duyuruları hazırlanacağını, Bakanlıkça hazırlanan spot filmlerinin yerel kanallarda yayınlanmasının sağlanacağını ve gerektiğinde kampanya il sorumlusu ya da görevlendirdiği uzman yetkilinin yerel TV kanallarında program konukluğu sağlanarak halkı bilgilendirme çalışmalarının yürütüleceğini ifade etti.

Yapılan toplantıda okullarda bilgilendirme çalışmalarının yapılması, trafikte ambulans geçişlerinin öneminin anlatılması, cadde, sokak isimlerinin önemi ve dar sokaklar için yapılandırmaların yapılması, taksi duraklarına broşürlerle bilgilendirmeler yapılması gibi ilk kararlar alındı.

Etiketler: sağlık  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki