Yozgat'ta 76 bin 875 öğrenci karnesini alarak yarıyıl tatiline girdi. Yozgat protokolü ise karne heyecanı yaşayan öğrencileri yalnız bırakmadı.
 
Vali Kemal Yurtnaç Yunus Emre İlk ve Ortaokulu, Belediye Başkanı Kazım Arslan Bahçeşehir Şehit M.A. Alper Ortaokulu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman Kanuni Sultan Süleyman Özel Eğitim Merkezi, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Turgay Çorak Şehit Durmuş Delibaş Anaokulu, İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Yanık Atatürk Ortaokulu, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey Gazi Mustafa Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Vali Yardımcısı Şükrü Çakır Şehit Mehmet Koçak Ortaokulu, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz Sakarya İlkokulu, Vali Yardımcısı Salih Altun Gülaylar İlkokulu, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt Şehit Adem Cankurtaran Ortaokulu, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu Zübeyde Hanım Kız Meslek Teknik Anadolu Lisesinde karne dağıtım törenine katılarak öğrencileri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.
 
Yunus Emre İlkokulu'nda düzenlenen karne töreninde Vali Kemal Yurtnaç ile birlikte Türkiye'de üniversite okuyan Ganalı ve Güney Koreli öğrenciler de miniklere karne verdi.
 
Karne dağıtım programında konuşan Vali Kemal Yurtnaç, çocukların ülkenin geleceği olduğunu söyledi.
 
Türkiye'nin dünyayı kucakladığını, mazlumlara yardım elini uzattığını dile getiren Yurtnaç, "Bugün biri Ganalı, biri Güney Koreli iki öğrenci, güzel Türkçesiyle programımıza katıldılar, renk kattılar. Buraya gelen yabancı, uluslararası öğrenciler Türkiye ile ülkeleri arasında bir köprü olacaktır. Bugün de buraya gelmeleri bize bir zenginlik kattı. Ülkemizin geleceği açıktır ve tüm dünyada önemli bir yere gelecektir. Bu gençlerimizi güzel bir şekilde yetiştireceğiz ve dünya ile kardeş hale geleceğiz" dedi.
 
Öğrencileri tebrik eden Vali Yurtnaç, yarıyıl tatilinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek “Yapacağınız doğru çalışmalar, siz çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğini çok daha güzel şekillendirecektir. Yarıyıl tatilinde bol bol kitap okuyun, bol bol da oyunlar oynayın. Tatilin tadını çıkarmayı unutmayın” diye konuştu.
 
Birinci sınıf öğrencilerine karne veren Ganalı Kofi Abusah, Erciyes Üniversitesinde yüksek lisans öğrencisi olduğunu belirterek, Yozgat'ta böyle bir etkinliğe katıldığı için mutlu olduğunu aktardı.
 
Güney Koreli Sooneun Shim de İstanbul Üniversitesinde doktora yaptığını anlatarak, "Böyle bir etkinliğe davet edildiğim için çok mutluyum, onur duyuyorum." ifadelerini kullandı.
 
Daha sonra Vali Kemal Yurtnaç, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ve katılımcılar, öğrencilerin karnelerini ve hediyelerini verdi.