Ülke genelinde şehit yakınları ve gaziler için para topladığını iddia ederek vatandaşları aldatan dolandırıcılar, Yozgat'ta da iş başında. 

Özellikle valilik ve Vali Kemal Yurtnaç'ın adını kullanarak vatandaşın duygularını istismar eden dolandırıcılara karşı Yozgat Valiliği'nden açıklama geldi. Açıklamada; 

“Son zamanlarda, gerçek ve tüzel kişilerin telefonla aranarak; Valiliğimiz ve Valimiz Kemal Yurtnaç'ın, adı ve unvanı kullanılarak, haksız çıkar ve menfaat sağlamak amacıyla 15 Temmuz Şehitlerinin ailelerine yardım bahanesiyle para yardımı talep edildiği yönünde bilgiler alınmıştır. Gerek Valimiz Kemal Yurtnaç, gerek valiliğimiz adına hiç bir vatandaşımız aranarak, şehit aileleri, diğer ihtiyaç sahipleri için yardım talebinde bulunulmamaktadır. Bu nedenle, vatandaşlarımızın Valimiz Kemal Yurtnaç ve valiliğimiz adına kendilerini arayarak yardım talep eden bu şahıslara itibar etmemeleri, böyle bir durumla karşılaşmaları halinde ivedilikle Valilik, Kaymakamlık, Emniyet, Jandarma veya Savcılığa bildirmeleri kamuoyunun dikkatine önemle ve saygıyla duyurulur. Valiliğimiz irtibat numarası 0354 212 10 10” ifadelerine yer verildi.