Yardım talebini kabul etmiyoruz

Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı Başkanı Ali Şakir Ergin, bu olayı fırsata çevirmek isteyen kimselere ödün vermek istemediklerini belirterek bu konuda hiçbir şekilde kimseden yardım talebinde bulunmayacaklarını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 14 Nisan 2015, Salı günü, saat: 09:08

Şeyhzade Ahmet Efendi Camii’de çıkan yangının ardından derin üzüntü içerisinde olduğunu belirten Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı Başkanı Ali Şakir Ergin, yangının takdiri ilahi olduğunu belirterek caminin bakım ve onarımını Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün karşılayacağını ve bu konuda hiçbir kimseden herhangi bir yardım talebinde bulunmayacaklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Yozgat’ın maneviyatını yansıtan en büyük eserlerden Şeyhzade Ahmet Efendi Camii’de çıkan yangının ardından bakım ve onarım çalışmasını Vakıf Genel Müdürlüğü’nün yapacağını belirten Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı Başkanı Ali Şakir Ergin, bu olayı fırsata çevirmek isteyen kimselere ödün vermek istemediklerini belirterek bu konuda hiçbir şekilde kimseden yardım talebinde bulunmayacaklarını söyledi. 

Olayı bir musibet olarak adlandıran Ergin: “Her ne sebeple olursa olsun büyük ihtimalle elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen bir olay sonucu memleketimizin göz bebeği olan bir camiimiz tamamen yandı, kullanılamaz hale geldi. Kimseyi suçlamak için değil, kimseyi itham etmek için değil kimseyi suçlamak için de konuşmuyorum. Olay incelenecek ve sonunda aydınlığa kavuşacak. Camimiz tescilli bir cami, birinci derecede sit alanı ve Vakıf Genel Müdürlüğü’ne bağlı, idaresi de Diyanet İşleri Başkanlığının gözetiminde halkın ibadeti için kullanılan bir yer. Bu yangın olayında ne hocaların ne cemaatin ya da başka bir kimselerin herhangi bir ilgisi yok. Bu bir takdiri ilahidir, kazadır. Bu yangın olayımız herhangi bir sebeple olmuş artık birilerini itham etmenin bir manası yok.” diye konuştu. Yangının ardından birçok kimsenin yardım için kendilerine ulaştığını dile getiren Ergin, hiç kimseden hiçbir şekilde yardım talep etmediklerinin altını çizdi. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün tüm zararı karşılayacağını belirten Ergin: “ Yangının başladığı andan itibaren dost, ahbap, arkadaş, tanık hatta tanımadığım kimseler bizi arayarak yardımda bulunabilir miyiz dileklerinde buldular. Şunu açıkça belirteyim ki biz bu camiinin yapımı ve onarımı vesilesiyle hiçbir kimseden hiçbir şekilde yardım talep etmiyoruz. Çünkü bu Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün onaracağı ve yapacağı bir olay. Vakıflar camimizi onaracak, bu olay bir müddet zaman alacak. Hiç kimseden yardım talep etmiyoruz. Bu olayı fırsat bilerek yardım toplamak, aracı olmak gibi teşebbüse geçen açıkgözlere de fırsat verilmemesini istiyorum. Eğer öyle bir şey duyulur ve görülürse haberimiz olmasını istiyorum. Hiç kimseden hiçbir şekilde maddi yardım istemiyoruz. Devlet bunu onaracak. Cenabı Hak devlete ve millete zeval vermesin. Olayda bizleri yalnız bırakmayan Vali Beye, İl Emniyet Müdürüne, itfaiyecilerimize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

Etiketler: şeyhzade   ahmet   efendi   cami   ali   şakir   ergin   yangın   yardım   vakıf  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki