Haberin Foto Galerisine Bak

Yozgat Belediyesi öncülüğünde başlatılan kampanya ile öğrencilerin yazdığı mektuplar ve elbirliği ile hazırlanan küçük hediye paketleri, Nusaybin'de görev yapan güvenlik güçlerimize teslim edilmek üzere 2 gün önce yola çıkmıştı.

Bölgede görev yapan güvenlik güçlerine teslim edilmek üzere, Yozgat Belediyesi öncülüğünde hazırlanan STK'lar ve vatandaşların destek verdiği, 6 bin 500 iç giyim, 10 bin çorap, bin havlu, 6 bin diş macunu ve fırçası, 6 bin 200 kişisel temizlik malzemesi, 6 bin 200 paket kuruyemiş, 6 bin 200 kek türü atıştırmalık, 30 bin soğuk içecek ve yöresel yemeklerden oluşan paketleri taşıyan araç Mardin'in, Nusaybin İlçesine ulaşarak, moral desteği sağlamak amaçlı hazırlanan hediye paketleri, güvenlik güçlerimize teslim edildi.

Nusaybi'de yardım tırını karşılayanların içinde yine Nusaybin'de görev yapan Yozgatlılar karşıladı. Yozgatlı sanatçı Mümin Sarıkaya’nın da abisi olan Polis Memuru Emin Sarıkaya, Yozgat’tan gelen kamyonu görünce mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Yozgat’tan gelen yardım kamyonunu Nusaybin’de karşılamak yine bize nasip oldu. Başta Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan olmak üzere emeği geçen hemşerilerime teşekkür ederim” diye konuştu. 

Yozgatlıların Nusaybin'de bir araya gelmesi grubu duygulandırken, Yozgat halkının gönderdiği hediye paketleri için teşekkür ederek, kendileri için en büyük moralin unutulmadıklarını hissettiklerini söylediler.

RESİMLER İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ