Yangını 'kuş' çıkarmış

İnceçayır ve Kababel köyleri ile Sorgun ilçesinin Karakaya köyü arazilerinin birleştiği hububat ekili alanda çıkan yangına kuşun neden olduğu belirlendi.
Yayınlanma tarihi: 23 Temmuz 2015, Perşembe günü, saat: 19:45

Yozgat'ın İnceçayır ve Kababel köyleri ile Sorgun ilçesinin Karakaya köyü arazilerinin birleştiği hububat ekili alanda çıkan yangına kuşun neden olduğu belirlendi.

Yozgat'ta dün öğleden sonra çıkan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangına Yozgat ve Sorgun Belediyesine ait itfaiye ekipleri ile Özel İdare Müdürlüğü iş makineleri müdahale etti. Çıkan yangını yakından takip edip, söndürme ve soğutma çalışmalarına katılan Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçarslan, yaklaşık iki saat süren bir çalışmanın ardından yangının kontrol altına alınıp, sonrasında da soğutma çalışması yapıldığını söyledi. Kılınçarslan, 3 köyün arazisinin birleştiği alanda çıkan yangında ilk belirlemelere göre yaklaşık bin dönüm ekili alanın zarar gördüğünü hatırlatarak, ''Söndürme çalışmalarının ardından yangının nedenine yönelik yapılan araştırmada, bölgeden geçmekte olan elektrik hatlarının yangına neden olduğu üzerinde duruldu. Kartal veya Atmaca olduğu düşünülen bir kuşun elektrik hatlarına takılıp, kontak yaptırması sonucunda çıkan kıvılcımların kuru olan ekin saplarını tutuşturarak, yangına neden olduğu düşünülmektedir'' diye konuştu. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: yangın   ekin   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki