Akdağmadeni İlçesi'ne bağlı Umutlu Beldesi'nde cami lojmanında çıkan yangında hayatını kaybeden; 10 yaşındaki Elif, 8 yaşındaki Amine ve 4 yaşındaki Hatice Doğan'ın, Ankara Adli Tıp Kurumundan alınarak Boğazköy köyüne getirilen cenazeleri, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.

Köy Camisindeki cenaze törenine Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Akdağmadeni Kaymakam Vekili Yasin Özcan, Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazından sonra konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, çocukların Müslüman doğup ve günahsız olarak cennete gittiklerini belirterek, helallik alınmayacağını söyledi. Görmez, "Çocukların cenaze namazında, çocukların kendisine değil anneye babaya dua edilir. Çünkü onlar masumdur. Onlar doğuştan Müslüman doğmuşlardır. Günahsız olarak Allah'ın cennetine gidecekleri için çocukların cenaze namazlarında cenazeleri kılınırken annelerine ve babalarına dua edilir. Babaları Adem kardeşimize, Adem hocamıza, anneleri Ayşe hanıma cenab-ı hak sabır ve metanet versin" dedi.