Yahyasaray Camisinin Çalışmaları Başladı

Yahyasaray Evleri Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Dernek yönetimi ve Şekerpınar Mahallesi Yahyasaray evlerinde oturan vatandaşlarla Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’i makamında ziyaret ettiler.
Yayınlanma tarihi: 12 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 08:52

Yahyasaray Evleri Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Dernek yönetimi ve Şekerpınar Mahallesi Yahyasaray evlerinde oturan vatandaşlarla Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’i makamında ziyaret ettiler. Camii ruhsatını bizzat Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’ den alan Dernek Başkanı Hulusi Şahin büyük emekleri ve katkılarından dolayı Başkan Açıkel’ e teşekkürlerini sundular.

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, bu caminin Yahyasaray evlerinin olduğu mevkide gerçekten bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Ruhsatı teslim ettikten sonra hemen caminin yapılacağı alana geçerek bizzat çalışmaları takip eden Başkan Açıkel ilk kepçe vurulurken de orada bulundu. Vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’e o muhitte oturan vatandaşlarda böyle hayırlı bir işe öncülük ettiği ve yardımlarını esirgemediği için teşekkürlerini sundular. Caminin yapılması için girişimde bulunan dernek yönetimine teşekkür eden Başkan Açıkel, “Belediye olarak böyle hayırlı bir hizmete desteklerimizi esirgemeyeceğiz. Yahyasaray evlerinin olduğu yere yapılacak camimizle vatandaşlarımız rahatlıkla ibadetlerini edebileceklerdir. Biz de derneğimize ruhsatımızı teslim ettik ve hemen çalışmaların başlatılması için kepçe ve kamyonlarımızı gönderdik. Çalışmaları yerinde inceleyerek bundan sonra da takipçisi olacağız ve bir an önce bitirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Vatandaşlarımızın da bu camimizin yapımında ellerinden gelen maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceklerinden hiç şüphemiz yoktur. İlçemize ve Yahyasaray evlerinde oturan vatandaşlarımıza camimizin şimdiden hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan temenni ediyorum” dedi.

Dernek Başkanı Hulusi Şahin, bu muhitte oturanlar için caminin çok büyük bir ihtiyaç olduğunu ve ruhsatı da alarak çalışmalara hız vereceklerini belirtti. Şahin, “Buraya yapılacak olan camimiz Diyanet’in tip projelerinden biri olacak. Minareli, kubbeli ve 300 kişi kapasitesine sahip olacaktır. Ruhsatımızı aldıktan hemen sonra Belediye Başkanımız Sayın Ömer Açıkel, hemen inşaatın başlanacağı yere kepçe ve kamyonları göndererek hafriyat çalışmalarını başlattı ve bizzat kendisi giderek de çalışmaları yerinde inceledi. Bundan sonraki aşamamızda kendimizi önce Allah’a sonra da Sarıkayalı halkımıza emanet ediyor ve bu yolda yanımızda olmalarını bekliyoruz. Bir hadis-i şerifte de ‘Bir hayra vesile olan onu yapan gibi sevap alır.’ Bu inançla bizim halkımız şimdiye kadar hiçbir cami ve Kur’an kursunu dışarıya muhtaç etmemiştir. Bu camimizin yapımında da muhtaç etmeyeceklerinden eminiz. Başından beri bize desteklerini esirgemeyen halkımız, belediye personelimiz ve Belediye Başkanımız Sayın Ömer Açıkel’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki