Önceki gün Türk Eğitim-Sen Yozgat Şube Başkanı Mahmut Kabayel’in ortaya attığı iddiaya Yozgat İnfak Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yağmur sert çıktı.

Kabayel’in iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Yağmur, ‘Sözde milliyetçi bir sivil toplum kuruluşunun Afrin’deki Kahraman Mehmetçiklerimiz için yapılan kampanyaya destek vermek yerine bu durumu içine sindiremeyip çamur atmalarını anlayamıyoruz, ve kınıyoruz. İnfak Derneği Yozgat’ın Dünya’ya açılan yardım merkezidir. Ve bağışlar, yapılan yardımlar şeffaftır. Buradan ifade etmek istiyorum ki aynası iştir kişinin lafa bakılmaz’ dedi.

İnfak Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yağmur, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: "6 yıldan uzun bir süredir; Yozgat’ın yerel bir derneği olan Yozgat İnfak Derneği gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gerçekleştirdiği faaliyetlerle dünyanın dört bir yanına Yozgat’ın uzanan eli olma misyonunu yerine getirmektedir. Somali’de, Nijer’de, Arakan’da, Pakistan’da, Suriye’de, Asya ve Afrika’nın 26 farklı ülkesinde gerçekleştirdiğimiz organizasyonların yanı sıra Yozgat’ta, Yozgatlı 178 yetimi sahiplenen, öğrencilerimize mihmandarlık eden, kadın kolları ve üniversite yapılanmasıyla yalnızca İnsani yardım değil sosyal-kültürel alanda da şehrimiz için çaba harcayan bir Dernek olmuştur. 

Tüm bu faaliyet ve organizasyonları gerçekleştirirken derneğimiz Ülkemizin içinde bulunduğu koşullar ve güncel konular çerçevesinde birçok STK ile bir araya gelmiş, aynı hedef doğrultusunda birlikte hareket ederek Halep’e, Suriye'ye, Türkmen dağındaki soydaşlarımıza defalarca Tırlar dolusu un, kuru gıda gönderirken Memur-Sen ve İHH ile yan yana olan Derneğimiz, 178 Yetim için de Katar Hayır Derneği ile partnerlik yapmıştır. Hayrat, Ensar, İlim Yayma gibi Vakıflarla gerçekleştirilen birçok organizasyonun da paydaşı olmuştur"

AFRİN ORGANİZASYONUNA DESTEK OLACAKLARINA KÖSTEK OLMAYA KALKTILAR
Yağmur, ‘Bugün ise tüm kurum ve kuruluşların bir araya gelerek vatan için çarpışan askerimizin yanında olması, onların moral ve motivasyonunu en üst noktaya çıkaracak destek açıklamaları yapmaları, tüm STK’ların aynı hedefe kilitlenmeleri gerekirken vatanseverler duygulara sahip olduğunu bildiğimiz sözde milliyetçi bir sivil toplum kuruluşunun İnfak Derneği ve Memur-Sen’in Afrin’de Cumhuriyet tarihinin en önemli mücadelesini veren askerlerimize götürdüğü hediyeleri içine sindirememeleri hayret vericidir. Bugüne dek söylem dışında hiçbir adım atmayan daha doğrusu atamayan bir grubun; kendi askerlerimiz için toplanan ve bizzat yerinde askere teslim edilen hediyelerden memnuniyet duymaları beklenirdi. Fakat maalesef tüm adımları resmi olarak atılan bu süreci örnek alarak kendilerinin de ellerini taşın altına koymaları gerekirken tamamen haset duygularla hareket etmeleri dertlerinin vatan değil şahsi ikballeri olduğunun da göstergesidir. 

Biz Yozgat İnfak Derneği olarak dün olduğu gibi bugün de vatanımızın, bayrağımızın ve askerimizin yanında olmaya, Mehmetçiğimiz için yapabileceğimizi sonuna kadar zorlamaya devam edeceğiz. Yalnızca koltuklarında oturarak, klavye başında yapılan güzel işleri karalamaya çalışanları da ellerini taşın altına koymaya davet ediyor, yürütülmeye çalışılan kara propagandayı yargı hakkımız saklı kalmak şartıyla tüm kamuoyuyla paylaşıyoruz"