Yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaettin Özdemir, Yozgat’ı etkisi altına alan yağmurların , çiftçinin yüzünün güldüğünü söyledi.
Yayınlanma tarihi: 01 Haziran 2015, Pazartesi günü, saat: 09:07

Türkiye genelinde son bir haftadır kuvvetli yağışlar hâkim olurken Yozgat’ta da mevsim normallerin üzerinde seyreden yağışlar, çiftçinin yüzünü güldürüyor. Geçtiğimiz yıllarda yağışların az olması sebebiyle kuraklık yaşayan ve birçok köylünün mağdur olan Yozgat’ta bu dönemde yağan yağmurlar çiftçilere ilaç gibi geldi. Şehrin hemen her yerinde yağan ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verdiği bilgilere göre 1 hafta daha devam edeceği öğrenilen yağmurlar, yaz ayında kuraklık ihtimallerini düşürüyor.

Son haftalarda Yozgat’a etkisi altına alan yağışları Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaettin Özdemir değerlendi. Şu an yağan yağışların çiftçinin yüzünü güldürdüğünü bu yıl kış çıkışında bitkilerin tam çıkmadığını bu sorunun ise bu dönemdeki yağmurlarla halledildiğini ifade etti. Özdemir, “Şuan ülkemiz ve özelde de Yozgat’ta yağan yağmurlar çiftçimize adeta ilaç gibi geldi. Yağan yağmurlarda toprağa çok iyi geldi” dedi.

Özdemir, aşırı yağışlar ve dolu nedeniyle zarar gören ekili alanlar için de inceleme yapılacağını aktardı.

Etiketler: ziyaattin özdemir   yağmur   çiftçi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki