Yabancı Polislere de Eğitim Verilsin

Polislik mesleğini tercih eden üniversite mezunlarına 6 ay süreyle eğitim verecek olan Polis Meslek Eğitim Merkezi'ne dönüştürülen Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu'nda yurtdışından gelen yabancılara da eğitim verebilecek kapasiteye sahip olduğu belirtildi.
Yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2015, Cumartesi günü, saat: 10:45

Yapımı yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan ek tesislerin devreye girmesiyle öğrenci kapasitesi 500'den bin öğrenciye çıkacak olan Yozgat Polis Eğitim Merkezi'ne öğrenci alımının ne zaman yapılacağı henüz netlik kazanmadı. 

500 öğrenci kapasiteli Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu'nun öğrenci kapasitesinin yüzde 100 artırılmasına yönelik başlatılan çalışmalarda sona gelinirken, statü değişikliğine gidildi. 

Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu, polis olmak isteyen üniversite mezunlarının eğitildiği Polis Meslek Eğitim Merkezi'ne dönüştürüldü. Okulda eğitim gören ve ikinci sınıfa geçen öğrencilerin tamamı Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu'na nakil edildi. 

Yapımı devam eden ek binanın tamamlanması ile öğrenci sayısına 500 ilave yapılarak, bin öğrenciye çıkartılması planlandı. Kapasitenin artırılmasına bağlı olarak mevcut sosyal tesislere ilave olarak 500 öğrenci kapasiteli yatakhane, 500 kişilik spor salonu, bin kişilik yemekhane, 12 kulvarlı atış poligonunun da bulunduğu ek binada eğitim görecek olan polis adaylarının kayıtlarının ne zaman başlayacağı netlik kazanmadı.

Yapılan uluslararası anlaşmalar doğrultusunda Türkiye'de yabancı uyruklu polis memurları da eğitime tabi tutuluyor. Yenilenen ve statüsü değiştirilip 'Merkez' haline getirilen Yozgat Polis Eğitim Merkezi'nin yurtdışından gelecek polis adaylarının eğitimlerini de verebilecek düzeyde olduğu kaydedildi. 

Konunun İçişleri Bakanlığı nezdinde takip edilerek, Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi'ne fakülte mezunu polis adayları ile birlikte yabancı ülkelerden gelecek polis adaylarının da eğitiminin verilmesinin sağlanması gerektiği ifade edildi.

Etiketler: yozgat   polis   okul  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki